Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Ankara'da Tillerson 'karşılaması'16.2.2018 14:17:05
Türkiye'yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı protesto eden Vatan Partisi'nin gençlik kolu Öncü Gençlik: "Tillerson'a 'bir karşılama yapalım' dedik."

Vatan Partisi'nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Ankara Palas'ta mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Tillerson'u protesto ettikten sonra basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını okuyan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, "Türk milletinin ve Türk gençliğinin fedakârlıklarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti yeniden bir beka sorunu ile karşı karşıya. Bu sorunun kaynağı ise emperyalist güçlerdir" dedi.

Diş, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"O emperyalist güçlerin küstah temsilcilerinden biri, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Rex Tillerson; nam-ı diğer 'Petrolcü Rex' bugün Türkiye'mizin Canevi Ankara'da. Ülkemizin varlığını ve birliğini tehdit eden meselelerin kaynağının ABD emperyalizmi olduğu çok açıktır.

15 Temmuz gerici darbe kalkışmasının arkasında ABD vardı. İstanbul'un, Ankara'nın göbeğinde patlayan, patlatılan bombaların arkasında ABD vardı. Güneydoğu sınırımızda bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD üzerinden yaratılmaya çalışılan terör koridorunun ve 2. İsrail Devleti girişiminin arkasında ABD var.

'AFRİN OPERASYONU BÜTÜN İNSANLIK İÇİN YAPILIYOR'

Şimdi kahraman ordumuz Zeytin Dalı Harekâtıyla Türkiye'ye terör ihraç ettikleri sözde Kürt koridorunu, 2. İsrail denemesini kapatıyor. Batı Asya'yı pisliklerden temizliyor.

Duyduk ki bölücü terör örgütüne 4900 tır silah ve 550 milyon dolar para veren, ondan sınırımızda ordu kurmak isteyen ABD'nin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Afrin ile ilgili 'kaygılıymış'. Onun kaygısı paralı köpeklerinin Batı Asya'nın çöllerine gömülmesinden. Bunu bütün dünya biliyor ama yine de 'kaygılanmasın.'

Afrin Operasyonu, Zeytin Dalı Harekâtı; bütün insanlık için, insanlık düşmanı bir terör örgütüne ve dünyanın en büyük teröristine karşı yapılıyor.

Rex Tillerson'a 'bir karşılama yapalım'dedik. Önceki gün Lübnan'daydı. En güzel karşılamayı Türk jetlerinin sanatsal ahenkli sesleri yapmıştır ona. İkinci güzel karşılamayı da biz Türk gençleri yapıyoruz."İLGİLİ HABERLER