Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Bekir Bozdağ'dan 'hadım' açıklaması5.3.2018 16:29:48
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına yönelik düzenlemeyle ilgili bilgi veren Bozdağ, "Cezalar artırılmakta, caydırıcılık yükseltilmektedir. Önleyici tedbirler yaygınlaştırılmaktadır. Halk arasında 'hadım' olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın sözlerinin satır başları şöyle:

'HADIM YASAL DAYANAĞA KAVUŞTURULMAKTADIR'

Başbakan Yardımcımız Recep Akdağ istismarın önlenmesi acil eylem planı ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmıştır. Bakanlar kurulumuzda konu müzakere edilmiştir. Komisyona Bakanlar Kurulumuz bazı tavsiyelerde bulunmuştur. Çalışma son şeklini alacak ve çalışma paylaşılacaktır.

Bazı başlıkları paylaşmakta fayda görüyorum. Cezalar artırılmakta, caydırıcılık yükseltilmektedir. Önleyici tedbirler yaygınlaştırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır. Bu suçlara karışanlar özel sektörde çalışıyorsa hemen bilgilendirme yapılacak.

Cezanın sadece bir sonuç olduğunu biliyoruz. Asıl olanın önleyici ve koruyucu tedbirler olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın bu duruma düşmesini önlemek en büyük hedefimizdir.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN KAPATILMASI

Bu kararı yetkili makamlarımıza iletmiştir. Ancak bu karar siyasi bir karar değil sadece güvenlik riskleri nedeniyle alınmış bir karardır. ABD Büyükelçiliği elindeki bazı bilgileri Türk istihbaratı ve güvenlik birimleriyle paylaşmıştır. Güvenlik güçlerimiz de gerekli tedbirleri almış adımları atmıştır. Önemli neticeler elde edilmiştir. ABD’nin İstanbul ve Adana konsoloslukları bugün de faaliyetlerini sürdürmektedirler.

ABD’LİLERİN 'AFRİN OPERASYONU DEAŞ İLE MÜCADELEYİ OLUMSUZ ETKİLİYOR' AÇIKLAMASI

DEAŞ’a odaklanalım vurgusu çok sık yapılıyor. Odaklanalım ama PKK-KCK-PYD-YPG’ye de odaklanalım. Türkiye olarak hem DEAŞ hem de tüm terör örgütleriyle mücadele etmenin doğru olduğuna inanıyoruz.

DEAŞ’ın saldırıları nedeniyle Suriye ve Irak’tan sonra en büyük zararı gören 3. ülke Türkiye’dir. DEAŞ’a odaklanmayalım diyen bir Türk yetkili yoktur.

YUNAN ASKERLERİ İLE FETÖCÜLER TAKAS OLACAK MI?

Yunanistan’dan sınırı geçen 2 askerin Türkiye’de tutuklanması husus bir takas konusu değildir. Ne Yunanistan Hükümeti ne Türk Hükümeti bir takas talebinde bulunmuştur. Bu askerler askeri yasak bölgelere girme ve askeri casusluk suçlarından sorumlu tutulmuştur.İLGİLİ HABERLER