Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"28 Şubat davası bir FETÖ kumpasıdır"10.3.2018 09:06:46
Kumpas Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Tatar, "28 Şubat davası bir FETÖ kumpasıdır. Bu davanın dikkatle ilerlemesi gerekir" dedi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 103 sanıklı 28 Şubat davasına 12-13 Mart günlerinde devam edilecek.

"DAVA SİYASALLAŞIYOR"

Duruşmalarda, savcının esasa ilişkin mütalaasına karşı daha önce savunmalarını yapamayan 12 sanığın savunmaları alınacak. Sona gelinen davayla ilgili olarak Aydınlık’a konuşan Kumpas-Der Başkanı Ahmet Tatar, “Maalesef ülkemizin bütün iç ve dış siyaseti, erken mi, geç mi olacağı tartışılan başkanlık seçimlerine endekslenmiş durumda. Devletin beka sorunundan bahsedilirken, içte ve dışta birçok sorunla uğraşılırken ve ordumuz bir sınır ötesi operasyondayken; insanlarımız arasında güvensizlik, ayrışma ve karşıtlık artarak devam ediyor. Öte yandan FETÖ tarafından alt üst edilen hukuk sistemimiz, düzelmek şöyle dursun daha fazla bozuluyor, siyasallaşıyor ve bunun kaçınılmaz sonucu olarak, toplumun adalete ve hukuka olan güveni daha da azalıyor. İşte böyle bir ortamda, adeta bir intikam davası haline getirilen ve FETÖ savcısı Mustafa Bilgili tarafından oluşturulmuş iddianame üzerinden devam eden 28 Şubat davası, hızla karar aşamasına taşınıyor” ifadelerini kullandı.

"DAVA BİR FETÖ KUMPASIDIR"

Duruşmalara giden herkesin, heyetin aceleciliğini yerinde gözlemlediğini kaydeden Ahmet Tatar şöyle sürdürdü:

“Bir an önce savunmaların tamamlanması için sanıklar baskı altına alınıyor. Oysaki dava bir FETÖ kumpasıdır ve dikkatle ilerlenmesi gerekir. Daha yeni, avukat Şule Nazlıoğlu Erol 40 dolayında müştekinin açılan FETÖ davaları ile bağlantılı olduğunu ortaya çıkardı ve mahkemeye bildirdi. Bu liste Anayasal Suçlar Savcılığı’na işlem yapılmak üzere gönderilmiş durumda. Ama tahrif edilmiş, üretilmiş deliller üzerinde henüz gerçek anlamda bir inceleme yapılmış değil. Bu yetmiyormuş gibi 28 Şubat’ın yıldönümünde bizzat sayın Başbakan Binali Yıldırım ‘En ağır cezayı alacaklar’ diyerek adeta mahkemeye telkinde bulundu. Herkesin soğukkanlılıkla hukukun ve adaletin yanında olması ve gerçeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olması gerekiyor.”İLGİLİ HABERLER