Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'CHP'nin adayı yüzde 95 Muharrem İnce'2.5.2018 20:29:20
CHP’nin 4 Mayıs Cuma günü ilan edeceği Cumhurbaşkanı adaylığı için Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin adı öne çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) , Cumhurbaşkanı adayını 4 Mayıs Cuma günü açıklayacak. 

Son iki güne girilirken kimin aday olacağı ile ilgili üst üste kulis bilgileri sızıyor. 

Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, CHP'nin adayının  İlhan Kesici, Muharrem İnce, Yılmaz Büyükerşen gibi konuşulan isimlerden hiç biri olmadığını ileri sürerek isim vermeden Abdüllatif Şener'i işaret etmişti. 

"YÜZDE 95 MUHARREM İNCE"

Gazete Duvar Muhabiri Nergis Demirkaya ise CHP kulislerinden yeni bigliler aktardı. CHP'de ibrenin Muharrem İnce'den yana döndüğünü yazan Demirkaya'nın yazısının ilgili bölümü şöyle: 

"CHP kulislerine göre, Cumhurbaşkanı adayının 3 bin kişilik bir salonda ilan edilecek olması adayın CHP’li olduğunun da kesin işaretiydi. Bir CHP milletvekili, “Yüzlerce partilinin dolduracağı bir salonda Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilecek ismin CHP dışından biri olmayacağı da ortaya çıkmış oldu” dedi.

‘YÜZDE 95 İNCE, YÜZDE 5 KESİCİ’

Aday açıklama gününe 2 gün kala tüm oklar CHP içinde konuşulan isimlere yöneldi. Bir milletvekili “yüzde 100 Muharrem İnce” derken, bir başka milletvekili “Yüzde 95 Muharrem İnce, yüzde 5 İlhan Kesici” değerlendirmesinde bulundu. Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son birkaç gün içinde gruplar halinde bazı milletvekilleri ile bir araya gelip İnce’nin adaylığı ile ilgili değerlendirme yaptığı da öğrenildi.

4 MAYIS İNCE’NİN DOĞUM GÜNÜ

İnce’nin adaylığı konusunda olasılık yükselirken dikkat çeken bir detay da aday açıklama tarihiyle ilgili oldu. CHP Sözcüsü Tezcan adayın ilan edileceği tarihi açıklarken “Cuma gününü bekleyin. Daha erken ya da daha geç değil” demişti. Tezcan’ın işaret ettiği 4 Mayıs tarihi CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin doğum tarihi. İnce, Cumhurbaşkanı adayı ilan edilirse doğum günü hediyesi de bu adaylık olacak."İLGİLİ HABERLER