Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Tuncay Özkan'dan 'yumruklama' iddiasına jet yalanlama24.05.2018 09:50:19
Hükümete yakın Akşam gazetesi, bugün "Genel Merkezi bastı Tezcan'ı yumrukladı" manşetiyle çıktı.

Haberde, İzmir yerine İstanbul'dan aday gösterilmeye çalışılan CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın Genel Merkez'i basarak, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı yumrukladığı iddia edildi.

Odatv, iddiaları Tuncay Özkan'a sordu. Özkan, Akşam'ın manşetini kesin bir dille yalanlarken "bu yalan manşetlerle AKP'nin seçim çalışmalarına başladığı anlaşılıyor" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan şu ifadeleri kullandı:

"Bu yalan manşetlerle AKP'nin seçim çalışmalarına başladığı anlaşılıyor. Ancak bunlara 'yeter' demek gerekiyor. Dedikleri gibi olsaydı, yani Ankara-İstanbul arasında bir vekil paylaşılamasaydı bu benim için kötü bir şey mi olurdu? Böyle bir şey yok. Bülent, benim karanlık gün dostum. Cezaevi günlerimde beni en çok ziyaret eden insan. Bıraktım yumruklaşmayı ya da kavgayı aramızda meselenin tek bir sözü bile olmadı. Bu yalan manşetlerle seçim kampanyası sürdürüyorlar. Atmasyon, palavralarla iş yapıyorlar."

 Haberi yapan Akşam gazetesinin bir dönem genel yayın yönetmeni olduğu gazete olduğunu hatırlatan Özkan, şöyle devam etti:

"Ben bu gazeteyi 15 binlerden alıp Türkiye'nin en çok okunan, tirajı 400 binleri bulan seçkin gazeteleri arasına sokmuştum. Üzerinde hakkım var, haram ediyorum. Kağıda basılıyor, ama artık gazete bile değil. Takvim, Akşam, Yeni Asır aynı gün aynı haberi, aynı şekilde veriyorlar. Sahi bu haberi nasıl almışlar? Kim vermiş, kim 'yazın' demiş bunlara? Meselenin özü burada."

ÖZKAN VE TEZCAN'DAN ORTAK AÇIKLAMA

Tuncay Özkan'ın yaptığı açıklamadan sonra Özcan ve CHP Genel Başkanı Bülent Tezcan ortak bir açıklama yaptı. 

Açıklama şöyle: 

“Çamur at izi kalsın” yalancılarına verilecek tek yanıt ‘Zırva tevil götürmez’ dir. 

Ege’de SonSöz, Yeni Asır, Akşam ve Takvim de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan hakkında çıkan yalan ve iftiradan öte anlamı olmayan haberler gösteriyor ki yandaş medya eliyle AKP itibar cellatlığına başlamıştır. Kınıyoruz.

Hiç yaşanmamış bir olayın gerçekmiş gibi sunulması yalandan öte bir şey değildir. Medya’daki bu yandaş ve yalancı yapıya artık bir ’yeter’ demek gerekiyor. Palavranın, iftiranın, itibar cellatlığının ve yalakalığın adı gazetecilik değildir. Bu yapılardan hukuk önünde hesap sorulacak, gerekli yasal başvurular yapılacaktır.”

İLGİLİ HABERLER