Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun adaylarından Yön Radyo'ya ziyaret31.5.2018 13:37:49
Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun İstanbul bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler ile Atakan Boyoğlu, Yön Radyo ve Yön Haber'i ziyaret etti.

Yüksek Seçim Kurulu'nun seçime girmesini engellediği Türkiye Komünist Partisi (TKP) Bu Düzen Değişmeli Platformu adıyla bağımsız milletvekili adaylarıyla seçime katılıyor.

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun 17 seçim bölgesindeki 17 bağımsız adaylarından İstanbul 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aydemir Güler ile İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Atakan Boyoğlu Yön Radyo'yu ve Yön Haber'i ziyaret ettiler. 

Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre ile görüşen Güler ve Boyoğlu, seçim çalışmaları hakkında bilgi verip değerlendirmelerdu bulundular.

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun İstanbul 1. bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler, seçim bildirgesinde niçin aday olduğunu, düzen değişikliği talebinin önemini ve değerini anlatıyor. 'Düzeni değiştireceğiz, siz de omuz verirseniz' diyen Aydemir Güler şunları söylüyor: Eşitlik, özgürlük, adalet istiyoruz. Biz insana bunların yakıştığına inanırız. İnsanın kendine yakışanı bulmasına, emekçilerin öncülük edeceğine inanırız. Seçim bu mücadelenin parçası.24 Haziran’a kadar halk ne kadar örgütlenirse Türkiye emperyalistlerin, tarikatların, yağmacıların kendine yer bulamayacağı; işçilerin kaza, kadınların töre diye katledilmediği; kimsenin inancı, kökeni, ana dili nedeniyle aşağılanmadığı bir düzene o kadar yaklaşır.

 

İLGİLİ HABERLER