Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu anketlere göre İnce'nin oyunu açıkladı5.6.2018 21:19:28
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te 'Ne Oluyor?' programında Başak Şengül moderatörlüğünde gazeteciler Şirin Payzın, Murat Çelik ve Hande Fırat'ın sorularını yanıtlıyor. Cumhuriyet'in haberine göre Kılıçdaroğlu 'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Şu ana kadar yapılan anketlerde oy oranımızı 29-30-32 düzeyinde. Muharrem Bey'i 2'nci turda cumhurbaşkanı yapacağımıza inanıyorum. Bu ülkede 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım diyen kişinin cumhurbaşkanı olması lazım. Cumhurbaşkanının her yurttaşa eşit düzeyde bakması lazım. Baştan beri Muharrem Bey bunu söylüyor. Herkese eşit mesafede, kimseyi ötekileştirmeden cumhurbaşkanlığı yapacağım diyor.

Başlangıçta Muharrem Bey'i cumhurbaşkanı aday olarak sunduğumuzdan beri herkesi kucakladığı için parti rozetini çıkarıp verdi. Bunu yağtığına göre Muharrem Bey'le birlikte alanlara çıkmamız çelişkili bir tablo oluştururdu. Vatandaş bunu düşünebilir. Ama Muharrem Bey'le konuşuyoruz. Belli aralıklarla ikimizde çok yoğunuz tabii."İLGİLİ HABERLER