Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Ordumuz Kandil'e doğru ilerliyor"6.6.2018 16:03:05
AKP Sözcüsü Ünal, "Şimdi Kandil'e doğru ordumuz ilerliyor" dedi. Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Ünal, "Adamın Kandil'e mart ayında başlayan operasyondan haberi yok" diye konuştu.

Ünal, seçim çalışmalarına Kahramanmaraş’ta devam etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden Ünal, burada yaptığı konuşmada “16 yıllık birikimi ve deneyimiyle Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük ustayla yola devam edeceğiz” dedi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kandil’e  operasyon yapacağı yönündeki haberlere ilişkin de konuşan Ünal, “Şimdi Kandil’e doğru ordumuz ilerliyor. CHP’liler ‘Seçime 16 gün kala Kandil’e niye operasyon yapıyorsunuz?’ diyorlar, adamın Kandil’e mart ayında başlayan operasyondan haberi yok” diye konuştu.

AKP sözcüsü, şöyle devam etti:

“Biz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’nı halledince hemen nereye döndük? Irak’a döndük. Çünkü terör kaynağında kurutmak için. Şimdi Afrin’e gidersin ana muhalefet ‘Afrin’e’ girme der. Kandil’e yönelirsin ‘Bu bir seçim yatırımı’ der. ‘Amerika’dan bir yetkili beni aradı’ diyor bana ‘Sizinkiler bu FETÖ ile ilgili iade talebini yapmadılar. Biz de diyoruz ki gelin evrakları inceleyelim. Bu kadar açık ve samimiyiz. Evrakları incelemeye iki CHP’li gidiyor. Daha evrakları incelemeye gittiği gün CHP Grup Başkanvekili açıklama yapıyor ‘Evraklar Sayın İnce ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu doğrular nitelikte. ‘Siz kiminle berabersiniz. Allah aşkına bunlara ülke emanet edilir mi?” İLGİLİ HABERLER