Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Yalçın Küçük 24 Haziran'da kime oy vereceğini açıkladı8.6.2018 19:28:41
Prof. Dr. Yalçın Küçük, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demirtaş'a, milletvekilliği için ise Saadet Partisi'ne oy vereceğini açıkladı.

Odatv'ye konuşan Küçük, seçime gerçek anlamda iki partinin, İyi Parti ile Saadet Partisi’nin girdiğini öne sürerek, bu iki partinin Tayyip Erdoğan’a karşı etkili bir muhalefet yaptıklarını söyledi. Akşener’in izinde olduğu Süleyman Demirel’den daha laik bir çizgi izlediğini söyleyen Yalçın Küçük, dünyanın da daha laisize bir çizgiye yöneldiğini belirtti.

Yalçın Küçük, vekillik seçiminde oyunu Saadet Partisi’ne vereceğini açıkladığı röportajında şunları söyledi:

“Muhalefet eden Saadet Partisi ve İyi Parti vardır, bunu görmek lazım. İyi Parti yüzde 20 oy alırsa çok çok büyük başarıdır. Bundan sonraki seçimde iktidar ondadır. Ben İYİ Partili miyim? Bir ara ona oy vermeyi düşündüm, ama hayır. Bir defa iki oyumu da HDP’ye verecektim, şu anda değiştirdim. Büyük oyumu, hapisteki Demirtaş’a veriyorum. Kibar çocuktur, çocuk derken Atatürk’ün dediği anlamda, o herkese çocuk derdi, söylüyorum, iki oyumu da ona verecektim ama milletvekili oyumu değiştirdim Saadet Partisi’ne vereceğim. Şu nedenle: Benim hapishane arkadaşım, çok şükür kısa bir süre kaldı, Hakim Albay Tanju Güvendiren Saadet Partisi’nden milletvekili adayı oldu. Hem Akşener’in partisi, hem din adamımız Karamollaoğlu’nun partisi çok iyi muhalefet yapıyorlar. “

AKP’nin Kandil’e yönelik operasyon hazırlıklarına ilişkin soruyu, “Acaba Kürtler Kandil’i boşalttı da Tayip Bey bir boş yere mi gidecek?” sorusuyla karşılayan Yalçın Küçük, Suriye’nin, kuzeyindeki Kürtlerin Amerika’yla işbirliği yapmasına gösterdiği tepkiye dikkat çekti.

 İLGİLİ HABERLER