Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

‘Bu toplum, Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu'nun birlikte anıtını dikecek…’13.06.2018 14:19:29
Saadet Partisi kontenjanından CHP İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı olan Prof. Dr. Emre Bağce Yön Radyo’da Gündeme Yön Verenler programında Erdal Emre’nin sorularını yanıtladı.


CHP ile Saadet Partisi’nin ittifak yapmasının önemine vurgu yapan Emre Bağce, şu an belki sıcağı sıcağına fark edilmiyor ama Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Temel Karamollaoğlu'nun,  aslında Türkiye'nin yüzyıllık geçmişinden gelen ve yüzyıl sonrasına da gidebilecek bir girdaptan Türkiye’yi  kurtaracak bir hamle yaptıklarını düşünüyorum, dedi.

Bu toplum, ilerde Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu’nun birlikte anıtını dikecek diyen Prof. Bağce’nin açıklamaları şöyle:

Saadet Partisi, AKP'nin yapmak istediğinin tersini yaptı.  AKP ne yapmak istiyor? Türkiye'de sağ veya sol, dindar veya laik  şeklinde bir kutuplaşma ile fay hattını yarmaya, derinleştirmeye çalışıyor. Bunu yaparak gerekirse muhafazakarlar bir tarafta, modernistler bir tarafta veya laikler bir tarafta, dindarlar bir tarafta gibi toplumu iki uçlu kutuplara doğru çeken ve sonra birbirine karşı da sandıkta hesap gördüren bir iş yapmayı hesap ettiler.

Saadet Partisi böyle bir şeyin hem toplum açısından, hem Saadet Partisi açısından yararlı olmayacağını, ahlaki olmayacağını ifade ediyor. Hakikaten doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen bir erdemlilik gösterdi.

AKP maalesef kötü bir sınav verdi, veriyor. Yani toplumun buluşması, bütünleşmesi, farklılıkların kendisini ifade etmesi anlamında aslında topluma bir şey söylemiyor. Aynı ülkenin vatandaşları olan insanların bir araya gelip konuşmasından, birbirine tebessüm etmesinden, el sıkışmasından, birlikte meselelerini konuşmasından, çözümü beraber aramasından daha doğal ne olabilir Allah aşkına? 

 

Emre Bağce'nin konuk olduğu Gündeme Yön Verenler programını dinlemek için tıklayınız...İLGİLİ HABERLER