Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Suruç'taki olay için CHP'den önemli adım15.6.2018 11:05:10
CHP, Suruç'ta yaşanan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan seçim kavgası için bölgeye heyet gönderiyor.

CHP'den apılan açıklamada Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan olayları incelemek üzere  Ankara Milletvekili Levent Gök’ü görevlendirdiği bildirildi.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilerek temas ve incelemelerde bulunmak üzere bu sabah Suruç’a gitti.

ÖZEL: PARTİ AYRIMI OLMAKSIZIN ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaşanan kavga ile ilgili olarak dün akşam Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

"Suruç'ta yaşanan saldırıda ağabeyi Mehmet Ali Yıldız'ı kaybeden AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a, ailesine ve AK Parti camiasına bir kez de buradan başsağlığı diliyorum. Siyasete şiddet karıştıranları kınıyorum. Şiddet nereden gelirse gelsin insanlık suçudur."

Özel'in mesajında sadece bir kişinin vefatı için başsağlığı dilemesi tepki gördü. Özel, bu sabah yeni bir mesaj paylaştı ve şunları yazdı:

"Suruç'taki haberi alır almaz saldırının kimden kaynaklandığı ve kime yöneldiğiyle ilgilenmeden olayı kınadım. Hayatını kaybedenlere parti ayrımı olmaksızın Allah'tan rahmet diliyorum. Olay tüm yönleriyle araştırılmalı ve açıklığa kavuşmalıdır."

İLGİLİ HABERLER