Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

FETÖ'nün Ergenekon kumpasında mağdurdu, şimdi de FETÖ'den gözaltına alındı6.7.2018 17:53:55
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturmada kapsamında bugün, FETÖ'nün "örgüt imamı" ile bazı askerler arasında ankesörlü veya sabit kontörlü telefon hatlar aracılığıyla irtibat sağlandığı iddiasıyla operasyon başlatıldı. 47 ilde başlatılan operasyonlarda 122'si muvazzaf 271 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan askerler arasında bir isim dikkat çekti.

Odatv'den Fethi Yılmaz'ın yazdığına göre o isim Üsteğmen Eren Mumcu. Üstteğmen Eren Mumcu, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, görev yaptığı Antalya’da gözaltına alındı ve Isparta’ya götürüldü.

Üsteğmen Eren Mumcu, 2008 yılının Eylül ayında FETÖ’nün Ergenekon kumpas davası kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmıştı. O dönem Teğmen olan Eren Mumcu, Ergenekon kumpasının firari FETÖ’cü eski savcısı Zekeriya Öz ve FETÖ’den tutuklu eski savcı Mehmet Ali Pekgüzel’e ifade vermişti. Eren Mumcu ifadesinin ardından, "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Aynı operasyonda o dönem Teğmen olan Mehmet Ali Çelebi, Noyan Çalıkuşu ve Hasan Hüseyin Uçar da tutuklanmıştı. Eren Mumcu 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olmuş ve Ergenekon kumpas davasında da beraat etmişti.

Bugün yapılan ve gözaltına alınan 122'si muvazzaf 271 asker arasında, FETÖ’nün kumpas mağduru olan başka isimlerin de olduğu öne sürülüyor.İLGİLİ HABERLER