Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Yargı ve yürütme, yasamaya karşı harekete geçti18.7.2018 17:34:24
Başkanlık sisteminin gelmesiyle yargı ve yürütme arasındaki güçler ayrılığı ilkesi iyice belirsizleşti. Savcı CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatırken aynı anda mahkeme Kılıçdaroğlu'nu ağır bir tazminata mahkum etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li vekil hakkında suç duyurusunda bulundu

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili karikatür paylaşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na soruşturma açıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında (@kilicdarogluk)Twitter hesabından “Tayyipler alemi” paylaşımında bulunduğu için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Cumhurbaşkanına hakaret suçundan (TCK 299/1.2 ) soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, sosyal medyada karikatürü paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 72 CHP'li milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu.

MAN ADASI'NDAN TAZMİNAT ÇIKTI 

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarına yönelik "Man Adası" iddialarına ilişkin açılan davada mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun 359 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel tarafından, İstanbul Anadolu Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dilekçede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 21 Kasım 2017'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmalara yer verilmişti.

Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği sözlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukları, kardeşi ve dünürlerini hedef alan küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlar ve hakaretler içerdiği belirtilen dilekçede, Erdoğan adına 500 bin lira, çocukları ve diğer yakınları için de toplam 1 milyon lira manevi tazminat talep edilmişti. 

İLGİLİ HABERLER