Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Destici: Gerekirse hukuk dışına da çıkılmalı2.8.2018 12:23:49
BBP Genel Başkanı ve halen AKP milletvekili olan Mustafa Destici "PKK hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşmak gerekiyor. Yani terörle mücadelede her yolun meşru olduğu bir safhaya geçmiş durumdayız" ifadelerini kullandı.


Mustafa Destici , Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, terör örgütü PKK'nın yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitiren asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesinde düzenlenen törende basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türk milletine başsağlığı diledi.

 Sputnik’in haberine göre; Türkiye'nin, terörün tüm unsurlarına karşı topyekun bir mücadele yürüttüğünü söyleyen Destici , şunları kaydetti:

"Hukukun dışına çıkılması gerekiyorsa artık oraya da çıkılmalı"

"PKK fırsatını buldukça böyle kahpece saldırılarla kendi varlığını göstermeye çalışıyor ama muvaffak olamayacaklar. Mücadelenin dozu ve şiddeti inşallah daha da artacak. Türkiye Cumhuriyeti devleti bugüne kadar hep hukuk içerisinde kalarak bu mücadeleyi sergiledi. Ama şu gözüktü ki hukukun dışına çıkılması gerekiyorsa artık oraya da çıkılmalı. Çünkü PKK hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşmak gerekiyor. Yani terörle mücadelede her yolun meşru olduğu bir safhaya geçmiş durumdayız. Bu mücadelenin bundan sonra bu şekilde verileceğini düşünüyorum, ümit ediyorum. Terörle mücadele bir devlet, millet ve ülke meselesidir. Onun için bizim birlik halinde bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor."

HDP milletvekillerine karşı ortak bir tavır sergilenmesi gerektiğini savunan Destici , "Ya PKK'yı terör örgütü olarak kabul edecekler, kınayacaklar, lanetleyecekler, ya da PKK teröristleri hangi muameleye maruz kalacaksa o muameleye maruz kalacaklar." ifadelerini kullandı.İLGİLİ HABERLER