Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu'ndan sayım için 'hızlı olun' talimatı4.8.2018 10:29:03
CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzaların teslim edilmesinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sayım için 'hızlı olun' talimatı verdiği belirtildi.

CHP'de olağanüstü kurultay isteyen delegelerin imzalarınının teslim edilmesinin ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sayım için "hızlı olun" talimatı verdiği bildirildi.

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre CHP’de, muhaliflerin imzalarını genel merkeze teslim etmesinin ardından ayrıntılı inceleme başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, dosyadaki evrakı incelemeden belge vermek istemedi. Sonunda muhalifler dosyanın incelenmesini kabul ederken Erkek, dilekçeye, "Dosyanın incelenmek üzere alındığına ilişkin" şerh koydu. Dosyada yapılan ilk inceleme, yazı işleri bölümünde gece saatlerine kadar sürdü. 

Akşam geç saatlerde parti içi muhaliflerden Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ile eski milletvekilleri Emre Köprülü ve Necati Yılmaz bir kez daha CHP Genel Merkezi’ne geldi. Genel başkan yardımcıları Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek’in de bulunduğu ve belgelerin tasnifinin yapıldığı yazı işleri odasında iki taraf arasında zaman zaman tartışmların yaşandığı ileri sürüldü.

 İLGİLİ HABERLER