Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

ÖDP'den Telekom protestosu



10.09.2018 16:16:24
ÖDP, Türk Telekom'un zarara uğratılarak bankaların yönetimine geçmesini protesto etti.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Türk Telekom’un özelleştirilmesi süreci sonrasında yaşanan gelişmeleri protesto etti. Türk Telekom’un Ankara İncesu’daki genel müdürlük binası önünde basın açıklaması yapan Ankara ÖDP İl Başkanı Selma Güven, “Telekom soygununun hesabı verilsin, özelleştirilen kurumlar yeniden kamulaştırılsın” dedi.

Birgün’ün haberine göre Türk Telekom’un özelleştirilmesinin ekonomideki büyük çöküşün nedeni olduğunu belirten Güven, şu açıklamada bulundu: “Türk Telekom’un yargının iptal kararlarına rağmen, iktidarın ısrarıyla özelleştirildi. Bu özelleştirmeyi özel kılan noktalardan birisi, Telekom’un Lübnanlı Hariri ailesine teslim edilmesidir. Bu da AKP iktidarının Körfez sermayesini Türkiye ekonomisinde etkin kılma çabasının sonucu olmuştur.”

AK Parti hükümetinin ülkenin tüm kamu işletmelerini, yer altı ve yer üstü zenginliklerini uluslararası sermayeye devrettiği söyleyen Güven, “Özelleştirmeler kayırmacılığın ve yolsuzluğun en önemli zeminlerinden birisidir. AKP iktidarında özelleştirmelerle ülke ekonomisine zarar verildi” dedi.



İLGİLİ HABERLER