Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'Memleketi sen mi dış güçler mi yönetiyor? '3.10.2018 20:58:55
Çanakkale'de toplı açılış töreninde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirerek, "ekonomide kriz çıkınca dış güçler yaptı dediler, sonra Amerikan şirketi McKinsey ile anlaştılar, dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'de, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle, yaşam merkezinde yaşlıları ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra kreşte çocuklarla bir araya geldi.

Çanakkale'ye bir dizi ziyaret ve açılışa katılmak üzere özel uçakla gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, havalimanından partililer tarafından karşılandı. Kılıçdaroğlu, buradan Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi'ne geçti.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle merkezde kalan yaşlılarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu'na, merkez sakinlerinden Fatma Soy (45), torununa götürmesi için el yapımı oyuncak hediye etti. Hediyeyi alan Kılıçdaroğlu, Fatma Soy’a teşekkür etti. Kılıçdaroğlu'na ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, CHP’il belediye başkanları, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, ilçe başkanları ve partililer eşlik etti. Merkez yetkililerinden bilgi alan Kılıçdaroğlu’nun ziyareti daha sonra basına kapalı devam etti.

Buradaki ziyaretini tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu, ardından Çanakkale Belediyesi Ata’m Kreş ve Çocuk Merkezi'ne geçti. Kreş girişinde çiçeklerle karşılanan Kılıçdaroğlu, çocukları sevdi. Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun kucağına aldığı 3 yaşındaki Hira Gökdemir ağlamaya başladı. Minik Hira, görevliler tarafından alındı. 
Basına kapalı devam eden ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu, Biga ilçesine geçti.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Biga'da toplu açılış töreninde konuşuyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

"Önümüzde yerel seçimler var. Hep beraber çalışacağız. Şimdi gittiler ekonomide kriz çıkınca dış güçler yaptı dediler. Memleketi sen mi dış güçler mi yönetiyor. Çekil o zaman dış güçlerle biz hesaplaşırız. Sonra diyeceksin ki biz Amerikan şirketi Mckinsey ile anlaşma yaptık... McKinsey 16 bakanlığı denetleyecekmiş. O bilgileri Amerikalılara, dış güçlere vereceğiz. Dışarıda başka içeride başka konuşuyor.

Dışarıda özür diliyor, içeride aslan kesiliyor. Ben böyle korkak aslan görmedim. Türkiye'yi tefecilere teslim ettiler. Borç alan emir alır emir. Faizi yükseltmezsen sana para vermeyiz diyorlar. Faizi 3 kat yükselttiler.

Her şeye zam geldi. Çiftçinin ürettiği ürüne, memur emekli maaşına zam gelmedi. yetmedi bir de uçak aldılar. Bu yükü sırtınızdan atmaya hazır mısınız? Ben de size namus sözü veriyorum, saraylarda oturmayacağım, halkın arasında oturacağım.İLGİLİ HABERLER