Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'Hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız'12.10.2018 13:29:04
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak tartışmalarına değindi: AK Parti'ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları toplantısında konuştu. “Her şeyi yüzde yüz doğru yaptık diyemiyoruz eksiklerimiz var. AK Partili bir başkan kentsel dönüşüm için başvurduğunda karar bir hafta içinde çıkıyorsa, CHP’li belediye başvurduğunda yıllarca çıkmıyorsa burada eksikliğimiz var” dedi.

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde ittifak konusunda da şunları söyledi; “Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mıyız? Sandıkta ittifak yapacağız. Sandıkta mutabakatı sağlayacağız. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kiminle ittifak yapacağız? Önce yıllar yılı AK Parti’ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız. Gelin görün belediye hizmetler nasıl veriliyormuş.”

Kılıçdaroğlu “Büyükşehir belediye başkanları görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı. Kusurları varsa yargıya çıkarırsın. Ne diyor Erdoğan ” ya istifa et ya da bedeli ağır olacak…” Biz gayet net söylüyoruz bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz halka veririz hesabı. Zorla istifa ettirilenlerin torunlarına anlatacakları hiçbir hikaye yoktur. Bir kişinin arzusu üzerine istifa ediyorlarsa orada demokrasi yok demektir. Ne var bu istifanın arkasında. Bugüne kadar ortaya çıkmadı ama çıkaracağız” dedi.

Yerel seçimlerde önemli hedefler koyduklarını söyleyen  CHP lideri “Bütün belediye başkanları bizim onurumuz. Önümüzdeki süreçte Balıkesir, Denizli, Uşak, Mersin, Adana, Antalya, Bursa, Ankara ve İstanbul’u alacağız” ifadelerini kullandı.İLGİLİ HABERLER