Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan: AİHM'in Demirtaş kararı bizi bağlamaz20.11.2018 15:43:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Selahattin Demirtaş kararı için, "Bizi bağlamaz. Karşı hamlemizi yaparız" dedi.

AK Parti ve MHP, gelen anket sonuçları üzerine yerel seçimde ittifakı yeniden konuşmaya başlıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de yarın MHP lideri Bahçeli’yle yapacakları görüşmede, ittifakı ele alacaklarını söyledi.
Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan’ın açıklamalarında şu başlıklar öne çıktı:

İTTİFAKTA İKİ TARAF İÇİN DE İYİ OLACAK SONUCA VARIRIZ: Her iki tarafın açıklamalarını duyuyorsunuz, sorun yok. Seçim ittifakını her iki lider masaya yatırma fırsatı bulacağız. Her iki taraf için de iyi olabilecek sonuca varırız. Tabanlarında da beklentisi diye düşünüyorum.

 

ADAYLAR: Çalışmalarla birlikte önce büyükşehir sonra illeri göreceğiz. 3 gün yoğun çalışma var. Cumartesi açıklanabilir.

DEMİRTAŞ KARARI: AİHM kararları bizi bağlamaz. Bugüne kadar örgütle ilgili çoğu kararlar hepsi aleyhe. Karşılığında yapabilecek çok şeyler var. Karşı hamlemizi yaparız. Terör devam ediyor.

EKONOMİ: Faizlerde düşüşler devam ediyor. Olumlu yansımasını görüyoruz. Piyasaları kontrol alma çalışmaları devam ediyor. Suistimaller var, stokçular gibi. Üzerine bakanlık kararlılıkla gidiyor. Asla taviz yok. Patates, soğan stokçuları, sebze meyve stokçuları bedelini ödeyecekler. Tuvalet kağıtları ile ilgili pek çok depolama çalışması… Üzerine gideceğiz. Para cezası müeyyide ile ödeteceğiz.

BAHÇELİ VE ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, partisinin 23 Ekim tarihindeki grup toplantısında, AK Parti ile Cumhur İttifakı görüşmelerine gerek kalmadığını vurgulayarak, “Kendi yolumuzu çizeceğiz. Artık hiçbir ittifak arayışında değiliz” demişti. Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bahçeli, ‘Cumhur İttifakı’nın yerelde bittiğini ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da aynı gün AK Parti TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Madem yerel seçimlerde biz yolumuza diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz” ifadesini kullanmıştı.İLGİLİ HABERLER