Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu ile görüşen Muharrem İnce'den açıklama22.11.2018 13:02:10
CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaptı.

İnce'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Partimin emrindeyim.

- Ön seçim yerine eğilim yoklaması gerektiği görüşündeyim.

- 1989'da hemen hemen bütün belediyleri nasıl aldıysak bugün de bunun mümkün olabileceğini, ama bunun için örgütü dikkate almamız gerektiğini aktardım ve bunları söyleyeceğimi de kendisine de söyledim. Sayın Nurettin Sözen İstanbul'da tek adaydı, ona rağmen ön seçime girmişti. Bunun doğru olacağını kendisine ilettim. Sandık koyarsak ve bu sandığı da eğilim noktası koyarsak... Ön seçim ya da aday yoklaması hâkim gözetiminde yapılır bir süresi, vardır. Bunun daha kolayı var, eğilim yoklaması. Partililer olarak milletvekilleri gözetmen olur ve seçime 130 gün varken yaapabiliriz bunu. Ben bunun daha doğru olabileceğini düşünüyorum.

- Muharrem İnce kendisine koltuk derdinde değildir, Türkiye derdindeyim. Partimin bu seçimden başarılı çıkmasını istiyorum. Eğilim yoklaması olursa yarışa girecek misin? Evet gireceğim. Sandık konulmazsa, gel adayımız ol derse asla aday değilim.İLGİLİ HABERLER