Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'li başkanlardan Ekrem İmamoğlu'na: Hayırlı olsun!5.12.2018 16:04:07
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için ismi geçen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li belediye başkanları bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu önceki sabah İstanbul’un CHP’li belediye başkanları ile birlikte Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. İmamoğlu, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda İBB başkanlığına adaylığına ilişkin, belediye başkanlarına düşüncelerini sordu. Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme hakkında da bilgi veren Ekrem İmamoğlu’nun “Adaylık konusunu bakıp değerlendireceğiz. Yetkili kurullar tarafından ilan edilmediği için açıklama yapmak erken. Bununla ilgili yetkili kurulların açıklama yapmasını bekliyorum”diyerek adaylığa sıcak baktığı öğrenildi. Bunun üzerine belediye başkanlarının da İmamoğlu’na ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunarak,“Bu yola girmeniz parti içi demokrasi adına da çok sevindirici” diyerek destek verdiği belirtildi.

‘Yüreğimizden kimse şüphe etmesin’

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan Ekrem İmamoğlu,“Her belediye başkanımızın ajandasında ve heybesinde İstanbul var. CHP’li başkanlar olarak geleceği düşünmek gibi vazifemiz var. Yüreğimizden kimse şüphe etmesin”dedi. Telefonla görüştüğümüz İmamoğlu “Her ay yaptığımız olağan toplantıdan birini gerçekleştirdik. Ekonomik bir sıkıntıdan geçiyoruz. Yerel yönetimlerin sıkıntısını ve neler yapabilirizi konuştuk. Süreç neyi gösterir hep beraber göreceğiz yakında”diye konuştu. İLGİLİ HABERLER