Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan, Metin Akpınar'ı tehdit etti23.12.2018 15:09:27
Erdoğan'ın Metin Akpınar'a yönelik , "Bunun bedelini ödeyecekler" ifadesinin ardından hemen harekete geçen savcılık Metin Akpınar hakkında soruşturma açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sanatçı Metin Akpınar'a yönelik sözlerinin hemen ardından savcılık harekete geçerek Akpınar hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturmanın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın talimatıyla başlatıldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurulu'nda konuştu.

Erdoğan, sanatçı Metin Akpınar'ı tehdit ederek şöyle demişti:

İşte şimdi de yayın organları vasıtasıyla beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyorlar. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Biz bu yola farklı çıktık. Senin haddine mi? Biz şehadete inanmış insanlarız. Biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazır insanlarız. Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler. Bunun bedelini ödeyecekler. Bu ülkenin cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi git yargıda bedelini öde.

Metin Akpınar ne demişti? 

Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan sanatçı Metin Akpınar, burada yaptığı konuşmada "Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler. Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız" ifadesini kulanmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER