Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Komünist Başkan'dan “HDP’lilerle görüşüyor” iddialarına yalanlama11.01.2019 18:38:08
Tunceli Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Fatih Mehmet Maçoğlu, hakkında çıkan "ittifak için HDP’lilerle görüşüyor" haberlerini yalanladı.

Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan (SMF) Tunceli Merkez Belediye Başkan adayı olan Fatih Mehmet Maçoğlu, hakkında çıkan “ittifak için HDP’lilerle görüşüyor” haberlerini yalanladı.

Gazete Duvar’da yayınlanan haberde hala Ovacık Belediye Başkanı olan ve Tunceli Merkez Belediye Başkanlığına adaylığı açıklanan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun HDP ile ittifak görüşmeleri yaptığı yönündeki iddiaları yer almıştı.

Hem SMF hem de Fatih Mehmet Maçoğlu, iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden açıklamalarda bulundu. Gazete Patika’ya açıklama yapan SMF Sözcüsü, HDP ile SMF arasında daha önce bir dizi görüşmenin yapıldığını ancak bu görüşmelerin olumlu sonuçlanmadığını ifade etti. Sözcü, görüşmeler sonucunda iki kurumun ayrı olarak seçime gireceği noktasında bir sonucun ortaya çıktığını belirtti.

MAÇOĞLU: ”HDP İLE İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ SMF TARAFINDAN YÜRÜTÜLÜP NİHAYETLENDİRİLDİ”

Öte yandan Fatih Mehmet Maçoğlu da iddiayı yalanlarken HDP ile ittifak görüşmelerinin SMF tarafından yürütülüp nihayetlendirildiğini, kendisinin bahsi geçen habere dair bir bilgisinin olmadığını ve haber yapılmadan önce kendisiyle görüşülmediğini ifade etti.İLGİLİ HABERLER