Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Ekrem İmamoğlu: Odasında oturan başkan olmayacağım23.1.2019 11:41:48
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, iş insanı Nazif Hekim'in kurduğu, Tuzla'daki ''Ölü Adam Köpek Aşevi''ni ziyaret etti.

İmamoğlu, Hekim'in, ''Hayvanlara borcumuz var. Onları kendimize alıştırdık, dilenci yaptık'' sözlerine, ''Siyaseti de böyle vicdanlı yaptık mı tamamdır'' yanıtını verdi.

Daha sonra kamyoncu esnafıyla bir araya gelen İmamoğlu, ''Projeleriniz'' neler sorusunu, ''Toplumun tüm kesiminin beklentileri var. Tek başına bir köprü çözüm gibi sunuluyor. Daha yeşil, daha mutlu, yoksulluğun olmadığı, gurur incitmeyen yardım anlayışına dayalı, insana dokunan projeler üreteceğiz'' şeklinde yanıt verdi.

Ev halkına selam söyleyin

Buradan Tuzla SS 192 Kamyoncular Derneği'ne geçen İmamoğlu, esnafın sorunlarını dinledi. İmamoğlu, ''Anne tarafından dedem ve dayım kamyoncuydu. Aylarca gelmediği olurdu. Yolunu gözlerdim hediye için. Sizi dinleyen bir yönetim olacağız. Koltuğun sahibi olmayacağız. Ev halkınıza selam söyleyin. Çocukların ve hanımefendilerin de ihtiyaçlarına cevap vereceğiz'' dedi.

Mutlu olacaksınız

İmamoğlu, ''Her seçimde adaylar geliyor, vaatlerde bulunuyor. Sonra kimse yüzümüze bakmıyor. Kamyoncunun sorunları belli. Sizin vaatleriniz nedir'' sorusuna, ''Bu bir yerel seçim. Partimizin bir önceki genel seçimde sunduğu vaatleri var. Bizim de şehir içi taşımacılığıyla ilgili hazırlıklarımız var. Açıkladığımızda mutlu olacaksınız. Söz verilince yapılmalı. Yapacağım sözleri vereceğim. Seçimden sonra da beraberiz'' yanıtını verdi.

İmamoğlu, ''İstanbul projeleriniz nelerdir'' sorusunu ise, ''Kritik bazı konular var. Toplumun tüm kesiminin beklentileri var. Tek başına bir köprü çözüm gibi sunuluyor. Daha yeşil, daha mutlu, yoksulluğun olmadığı, gurur incitmeyen yardım anlayışına dayalı, insana dokunan projeler üreteceğiz' şeklinde yanıtladı.

Odasında oturan başkan olmayacağım

Söz alan bir kamyoncu da İmamoğlu'na, ''Bizlere randevu verecek misiniz'' sorusunu yöneltti. İmamoğlu bu soruya da ''Randevu vermemek olmaz. Odasında duran başkan olmadım. Yerinde konuşmayı tercih ederim. Burada da dinleyeceğiz. İnsanların bir araya gelip çözüm üretmesinden yanayım'' yanıtını verdi. İmamoğlu, kamyoncu esnafıyla toplu fotoğraf çektirdi.İLGİLİ HABERLER