Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Özhaseki: Sol tayfa bu ülkeye bir tek çivi dahi çakmadı10.02.2019 23:13:51
AK Parti'nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş'ı projelerini açıklamamakla eleştirdi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Keçiören Yeşiltepe’de bulunan seçim irtibat merkezinin açılışına katıldı. Özhaseki’ye AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok da eşlik etti.

Açılışta konuşan Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin sağlık, enerji, ulaştırma gibi alanlarda başarılı olduğunu söyleyerek, “Eksikler var mı, var. Hata yapanı ihtar ederiz, olmadı kulağından çeker, kaldırır, atarız. Yapacak tek şey bu. Sırtımızda taşıyacak halimiz yok hata yapanı, ama elhamdülillah başarı var” dedi.

İDEOLOJİK TAKINTILI BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞLARI VAR’

Özhaseki, bir seçmenin başındaki takkeyi çıkararak, “Takke için karakolda yatırdılar” diye bağırması üzerine, “Takke için yatırılırdı, doğru söylüyorsun” dedi. Seçilmesi halinde 5 yıl boyunca sadece hizmetten bahsedeceğini söyleyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“Projelerimize bakarsanız, tek tek yazdık bunları. Ama üzücü taraf şurası; 10 senedir ‘adayım’ diyen karşımızda bir arkadaş var, daha bir kitapçık bastırıp da projelerimiz şunlar diyemedi. Bu cesaret ister, kolay iş değil. Çünkü yarın bir gün adamın karşısına çıkarırlar, ‘ne oldu niye yapmadın’ diye sorarlar. Sol tayfanın bu ülkeye belediyecilik anlamında bir tek çivi dahi çakmadığını hepimiz biliyoruz. İdeolojik takıntılı bir belediyecilik anlayışı var. Hizmet filan yok zaten o tarafta, yalanla, dolanla gidiyor iş.”

‘HDP’YLE GİZLİ ODALARDA OTURUYORLAR’

Konuşmasında CHP’yi eleştiren Mehmet Özhaseki, “Şimdi onlar bir kere yalan söyleyerek günü kurtardığını zannediyor, böyle bir siyaset olmaz. Ankaramızda, ‘milliyetçi oylara talibiz’ diyorlar. ‘Sağdan bir aday bulmaya çalışıyoruz’ diyorlar. Garibim birisini buluyorlar, sonra HDP’yle gizli odalarda oturuyorlar, PKK’nın, Kandil’in uzantılarıyla pazarlığa devam ediyorlar. Yanına nasıl oluyorsa bir de SAADETİ’i katmaya çalışıyorlar. Böyle bir garip ittifakın peşinde koşuyorlar” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABERLER