Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

İmamoğlu ikinci kez Sultanbeyli'de...23.2.2019 16:33:44
Seçim turuna soğuk, yağmur, kar demeden devam eden CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli'yi ikinci kez ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Trabzonlu hemşehrileriyle Fatih'teki bir otelde buluşan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, rotasını ''karşı yakaya'' çevirdi ve soluğu Sultanbeyli'de aldı. İmamoğlu'na, CHP Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Ayhan Koç da eşlik etti. Soğuğa ve yağan karla karışık yağmura aldırmayan İmamoğlu, Oto Sanayi esnafıyla keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Seçim otobüsünden iner inmez kendisini Tahsin Yılmaz isimli esnafın karşısında bulan İmamoğlu, servisçilerin ''tahdit'' sorununun çözümüne yönelik talebe, ''Daha geçen gün tahdit sorununun çözümü için söz verdik'' yanıtını verdi. Beklediği yanıtı alan Yılmaz, 'Ben AK Partiliyim ama oyum sana. Namus sözü. Seni yaradan Allah'a emanet ediyorum'' sözleriyle İmamoğlu'na destek sözü verdi.

''İyi çalıştık bu konuda''

İmamoğlu, kendisiyle ''selfie'' yapmaya çalışan bir esnafa, ''Hep kendini çekiyorsun. Ver bana, ben çekeyim'' diyerek yardımcı oldu. Başka bir esnaf, ''İSPARK zarar ediyormuş, bir el atın'' deyince, İmamoğlu, ''İSPARK'ın zarar etme şansı yok. 100 bin araçlık otoparklar yapacağız. Aracını otoparka bırakan vatandaşımıza, ertesi gün kullanmak üzere ücretsiz toplu taşıma kartı vereceğiz. İSPARK, kendi sokağına park edenden para almayacak. İyi çalıştık bu konuda'' yanıtını verdi. Ali Dündar adlı bir esnaf da İmamoğlu'na kayısı ve kayısı çekirdeği ikram etti ve espriyi patlattı: ''Bu kayısıdan rahmetli Turgut Özal, 2 tane yedi, cumhurbaşkanı oldu. Rahmetli İsmet İnönü 3 tane yedi cumhurbaşkanı oldu.'' İmamoğlu da karşılık verdi: ''Dur, 1-2 tane daha yiyeyim.''

Önce cenaze, sonra taziye

İmamoğlu, Orhangazi Mahallesi muhtarı Süleyman Doğangün'ün babası Şamil Doğangün'ün Fazilet Camii'nde kılınan cenaze namazına yetişmek için turunun kalan bölümünü koşarak tamamladı. Bu sırada İmamoğlu'nu görüp arabasından inen bir vatandaş, ''Ekrem Ağabey'yi gördük'' diyerek CHP adayını durdurdu ve fotoğraf çektirdi. İmamoğlu, cenaze namazının ardından aynı mahalledeki bir eve giderek, anneleri Gülcihan Tashan'ı kaybeden Muşlu Tashan Ailesi'ne taziye ziyaretinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER