Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Bay Kemal 'Oğlum paraları sıfırladın mı?' demez"3.3.2019 18:10:33
Kemal Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal çocuklarına telefon açıp oğlum paraları sıfırladın mı demez. Bay Kemal ne yapar? Dürüst ve namuslu adamdır. Devleti soymaz" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Elmadağ’da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında halka hitap etti. 

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada Erdoğan'ın 'Bay Kemal' sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu "'Bay Kemal konuşuyor' diyorlar! Evet Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal doğruları söylüyor. Bay Kemal'in özelliği, haram yemez, kul hakkı yemez, fakir fukaranın yanındadır, Saray'larda oturmaz evinde oturur. Bay Kemal çocuklarına telefon açıp oğlum paraları sıfırladın mı demez. Bay Kemal ne yapar? Dürüst ve namuslu adamdır. Devleti soymaz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Elmadağ'da yaptığı açıklamalarından satır başları şöyle:

Elmadağ'da olmaktan onur, gurur ve şeref duyuyorum.

Bu meydanı görünce Elmadağ adayımıza artık aday demenize gerek yok, ona başkan demeniz lazım. Adem Başkan (Adem Barış Aşkın) öyle anlaşılıyorki fazla seviyorsunuz.

Oy verenin de vermeyenin de başkanı olacak, herkesi kucaklayacak.

Memleketin sorunu fazla, işsizlik bi taraftan ekonomi bi taraftan....

Umutsuzluğa kapılmamazı gerekiyor, biz her şartta umutsuzlukları aşmış bir milletiniz.

Bütün zorlukları aşacağız, burada Adem Başkanı, Ankara'da da Mansur Başkanı belediye başkanı yapacağız.

Bütün belediye başkanı adaylarını şunu söyledim: Sözünü tutmayacağınız vaatlerde bulunmayın.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN İSTEDİĞİ 3 ŞART

Her belediye başkanından şunu bekliyorum; Şu mahalle oy vermedi diye ayırmayacaksınız. Oy versin vermesin bütün beldeyi kucaklayacaksınız. Birinci şartımız bu...

İkinci kural; Beldenin bütçesi var. Kimin parası? Milletin parası. Yaptığın hizmetin karşılığında her kuruşun hesabını vereceksin. Belediye başkanlarından 2. istediğim bu.

Üçüncü istediğim; Bizim belediyelerimizde asgari ücret net 2200 TL. Başkan seçilecek o da burada asgari ücretleriyle çalışan işçilerin aylığını net 2200 TL yapacak. Ama bi sözümüz bi sözüm daha var 1 Ocak'tan arada geçen farkı ödeyecek.

Seçilecek makamına oturacak ben kahve içmeye geleceğim. İşçilerin maaşlarının net 2200 TL'den yattığının bordrolarını da göreceğim.

AKP'NİN KAYSERİ'DEN ANKARA'YA ADAY YAPTIĞI MEHMET ÖZHASEKİ

Mansur Yavaş Ankaralılar için çalışıyor. Bir Ankara, Cumhuriyet evladıdır. Cumhuriyetin başkenti Ankara ithal adaylarla yönetilmez. Bu Ankaralılara hakarettir. 6 milyonluk Ankara'da bir tane aday bulamadılar. Gittiler Kayseri'den aday getirdiler. Buranın seymenleri, evlatları yok mu?

Soğan kuyruklarını görüyorsunuz.

'BAY KEMAL'İN ÖZELLİKLERİNİ SIRALADI

'Bay Kemal konuşuyor' diyorlar! Evet Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal doğruları söylüyor. Bay Kemal'in özelliği, haram yemez, kul hakkı yemez, fakir fukaranın yanındadır, Saray'larda oturmaz evinde oturur. Bay Kemal çocuklarına telefon açıp oğlum paraları sıfırladın mı demez. Bay Kemal ne yapar? Dürüst ve namuslu adamdır. Devleti soymaz.İLGİLİ HABERLER