Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

İmamoğlu'ndan Belgrad Ormanı'nda 'Piknik Miting'10.3.2019 13:32:04
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugüne kadar sokaklarda sürdürdüğü seçim turuna, bu kez ''sabah sporu'' ile başladı.

Sarıyer Belgrad Ormanı Yürüyüş Parkuru'nda partililer ve vatandaşlarla buluşan İmamoğlu'na, eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti. İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe CHP İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Turan Aydoğan ve Gökan Zeybek de katıldı.

Ekrem İmamoğlu, partililer ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

Piknik miting!

İmamoğlu, parkur girişinde mikrofonu alıp vatandaşlara kısa bir ''piknik mitingi'' yaptı. İmamoğlu, ''Belgrad ormanı dünya güzeli doğa harikası bir bölge. Elbette her yönüyle korunması ve yarınlara devredilmesi gereken bir miras. Çok zarar verildi İstanbul'a. Çok kötü işler yapıldı. Artık İstanbul'un ekseninin başka bir yöne evrilmesi lazım. Bu tür alanlar var etmemiz lazım bu kentte. Bunu başarmalıyız ve bunu başarırız da. Farkında mısınız? Biz, iki aydır konuşalı beri artık mega proje kayboldu gitti. Bir şey diyemiyorlar. Sadece çocuk diyorlar, kadın diyorlar ve gönülden bahsediyorlar, yeşil alandan bahsediyorlar. Çareleri kalmadı çünkü. Ama en azından şu kampanya döneminde bile doğruyu öğrettim. Bu güzel bir şey. Bir de yönetime gelirsek be şehre büyük kazanımlar elde edecek inşallah. Doğrunun, güzelin yanında olacağız. Doğanın, çocukların, hayatın yanında olacağız. Yeşil kuşaklar üreteceğiz bu kentte. Yaşam vadileri üreteceğiz. 20 milyon metre yeşil alan üreteceğiz. Onlar her ne kadar piyangodan bulmuş gibi anlatsalar da bizim kafamızda zaten bunları üretmek var. Bütün İstanbul'un böyle güzel olmasını diliyorum'' dedi.

Dilek İmamoğlu: ''Artık ben de maratondayım''

İmamoğlu, konuşmasının ardından yürüyüşüne devam etti. Yürüyüşlerini bitiren vatandaşlar da İmamoğlu'nu karşılarında görünce fotoğraf çektirerek, ''Başkanım, gelin beraber koşalım'' teklifinde bulundu. Kalabalık bir grupla yürüyüşünü gerçekleştiren İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını da yürüyerek yanıtladı. Gazeteciler, Dilek İmamoğlu'na da ''seçim maratonu'' ile ilgili soru yöneltti. Dilek İmamoğlu, soruyu, ''Artık, ben de bu maratondayım. Çocuklardan da izni aldık. Zaten bu yoğun tempoya alışığız. Bugün çok güzel oldu. Uzun süredir buraya gelmek istiyorduk'' şeklinde yanıtladı.

Vatandaşa elleriyle Çayeli baklavası ikram etti

İmamoğlu, yürüyüşünü tamamladıktan sonra, dün akşam, Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen ''Çayeli'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Kutlamaları'' kapsamında kurulan tezgahtan satın aldığı 2 tepsi ev baklavasını vatandaşlara dağıttı. Kendisine verilen çakı ile baklavaları kesen İmamoğlu, ''Kim cesur'' diyerek ilk baklavayı kimin almak isteyeceğini sordu. İlk baklavayı, Gülbin Yüce adlı vatandaşa ikram eden İmamoğlu, kalan tatlıları da kendi elleriyle tek tek kalabalığa ikram etti.

 İLGİLİ HABERLER