Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Halkımız büyükşehiri verse dahi ilçeleri Ak Parti'ye vermiş"1.4.2019 01:29:51
Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçiminin ardından AKP Genel Merkezi’ndeki ‘balkon konuşması’nda “İstanbulda mevcut ilçe sayısından daha fazlası Cumhur İttifakı’nda veya başabaş. Halkımız, büyükşehiri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri belediye bize vermiş” dedi. Erdoğan'ın bu açıklaması İstanbul'da yenilgiyi kabul ettiği şeklinde yorumlara yol açtı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları dava arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece rabbimin huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Siyasi hayatımız boyunca davamıza ve milletimize hizmet dışında bir gaye taşımadık. Milli İrade üzerinde bir güç tanımadık. 1993 yılındaki Beyoğlu Belediye Başkanlığından bu yana milletimiz her daim yanımızda durdu.

Ak Parti olarak 2002 seçimlerinden bu yana bizi hep 1. Parti olarak milletimin her bir derdine şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz bugün bizi 15. Defa sandıkta birinci yaptı. Ak Parti olarak şu an itibarıyla 16 büyükşehir 24 il 538 ilçe 200 belde olmak üzere 778 belediye başkanlığı kazandık. Bu da ülkemizdeki belediyelerin yüzde 56’sının Ak Parti tarafından yönetileceği anlamına geliyor. Bazıları kendilerini darı ambarında sanıyor. Şunu bilmeleri lazım 4 buçuk yıl bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı mı dolayısıyla Cumhur İttifakı olarak parlamentoda mıyız. Bu yolda nasıl şimdi buraya kadar geldiysek böyle gideceğiz."İLGİLİ HABERLER