Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı Turan Hançerli oldu1.4.2019 12:50:21
Avcılar'da CHP'nin adayı avukat Turan Hançerli, yüzde 52 oyla belediye başkanı seçildi.

Avcılar Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP adayı Turan Hançerli, Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı oldu. Avcılar'da 2014'tek yerel seçimde CHP'nin yüzde 44 olan oy oranı yüzde 52'ye yükseldi.

Hançerli seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından Twitter'da paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Birlikte yürüdük. Yürüdükçe büyüdü sevgimiz; her eve,her insana ulaştı. Beklediğimiz bahar geldi. Size söz verdim, durmayacağım; size duyduğum hizmet aşkıyla her gün daha istekli, daha özverili çalışacağım. Hiç kimse ‘Turan Hançerli verdiği sözü tutmadı’ demeyecek. Teşekkür ederim Avcılar!"

TURAN HANÇERLİ KİMDİR?

1975 yılında Tokat'ta doğan Hançerli, üniversiteyi kazandığı 1993 yılında geçirdiği kaza sonrası iki kolunu kaybetti.

Türkiye’nin 65 noktasında şubesi bulunan ve kamu yararına çalışan Türkiye Sakatlar Derneği'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ayrıca, Engellilerin Çatı Örgütü olan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Hukuk'tan Sorumlu Genel Sekreterlik görevine seçildi.

Denge ve Denetleme Ağı Kuruluşu, Yürütmesi ve Temsilinde aktif rol üstlendi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Ağın yürüttüğü 'Seçimin Şeffaflığı' kampanyasının oluşumunda ve yürütülmesinde aktif görev aldı ve kampanyanın süreç ve sonuçlarını uluslararası gazetelere lanse etti.

Engelli Hakları, Ayrımcılık ve Örgütlenme konularında 150'yi aşkın seminer ve panel konuşması yaptı. Ayrıca engelliler ve engelli dernekleri adına Danıştay ve yerel mahkemeler nezdinde gönüllü olarak onlarca dava takip etti. İLGİLİ HABERLER