Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'den Bahçeli'ye dokunulmazlık yanıtı: Hodri meydan9.5.2019 15:44:43
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması çağrısına "Hodri meydan, yapabiliyorlarsa yapsınlar buyursunlar" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısıyla, gündemdeki konuları değerlendirdi. ‘Milletin seçim değil, geçim derdinde’ olduğunu belirten Öztrak, bağış kampanyasında ‘alıcı’ olarak ‘CHP Genel Merkezi’ yazılmasını istedi.

Öztrak’ın açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle:

DÖVİZ KURLARINDAKİ ARTIŞ

Hazine’nin yurtdışından borçlanma maliyetleri artacak. Türk Lirası’nın değer kaybı pahalılığı daha da azdıracak. Son 39 günde dolar kurunda meydana gelen 69 kuruşluk artış şirketlerin bilançosuna 136 milyar liralık ek zarar olarak yansıyacak. Kur artışı nedeniyle Türkiye’nin dış borcu 300 milyar dolar daha arttı. Sandık darbesi milletimizin sırtına da büyük yükler yükleyecektir.

MİLLETİMİZ GEÇİM PEŞİNDE

6 Mayıs darbesi sadece Ekrem İmamoğlu’nu değil 82 milyon yurttaşımızı mağdur etti. Darbeciler ramazanın ilk orucunu kul hakkı yiyerek açtılar. Milletimiz seçim değil geçim peşinde. Milleti unuttular. Millet feryat etmeye başladığında hemen rahatsız oluyorlar. Vatandaşa ayar vermeye kalkıyorlar. Akıllarında varsa yoksa İstanbul ve İstanbul’un rantı. Derdime çare diyenlere basıyorlar fırçayı. 23 Haziran’da İstanbul’da daha büyük bir zafer kazanacağız. Her şey çok güzel olacak.

BAĞIŞ KAMPANYASI

Bazı bankalar gönderilen bağışlarla ilgili olarak alıcı kısmına Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ismi yazıldığı için bunu geri iade ediyorlarmış. Hesaplar CHP Genel Merkezi’ne ait olduğundan alıcı ismi olarak CHP Genel Merkezi yazılırsa bu tür sıkıntılar önlenmiş olacak.

HODRİ MEYDAN

Dün Devlet Bahçeli’nin dokunulmazlıkla ilgili açıklaması oldu. Bu açıklamanın ne olduğunu anlamadık. MHP Grubu’nun lideri Bahçeli hodri meydan diyoruz. Dokunulmazlık (Kılıçdaroğlu’nun) kaldırılacakmış yapabiliyorlarsa buyursun yapsınlar.

HUKUK CİNAYETİNİ ÖRTBAS ÇABASI

(YSK’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt açıklaması) YSK suçluların telaşı içindedir. İşlemiş oldukları hukuk cinayetinin üstünü örtmeye çalışıyorlar.İLGİLİ HABERLER