Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Elindeki hırsızlık görüntülerini yayınla13.5.2019 17:16:36
'Millet İttifakı' içerisinde olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısında İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Kendisine açık ve net çağrıda bulunuyorum: Oyların çalındığına ilişkin görüntüler var dediniz. 81 milyon o görüntüleri merak ediyor." dedi.

Meral Akşener'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinden eleştirerek "Bize PKK'lı dediler. Hatta benim İçişleri Bakanı olan zat tarafından Kandil ile sözleşme imzaladığımız yalanı ortaya atıldı. Bugün görülüyor Kandil ile kim ahbap. Şaşkınlık, hayretle görmüş bulunmaktayız." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i parti genel merkezinde ziyaret etmesinin ardından ortak basın toplantısı yaptı.

İki parti liderinin yaptığı görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun eşlik etti.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

YSK'NIN VERDİĞİ RET KARARI

Farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendisini reddeten bir kurul. Farklı bir karar beklemek zaten mümkün değildi. Sandık aynı sandık, seçmenler aynı seçmen, heyet aynı heyet. 4 oy aynı pusulaya koyuluyor. 

Yüksek Seçim Kurulu'nda 7'li bir çete var. Bunlar talimatla iş yapıyorlar. Aynı talimatla karar verilmiştir. Biz ne olursa olsun, hangi baskıyı kurarlarsa kursun İstanbul'da seçimi alacağız. 16 milyon İstanbullunun vicdanına güveniyorum. Ekrem İmamoğlu sadece CHP'nin adayı değil 16 milyon İstanbul'un belediye başkanıdır. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, bu kadar haksızlık karşısında kimse susamaz.

Bir hırsızlık var ortada doğru, YSK'da kapalı kapılar ardında milli irade çalınmıştır. Kendisine açık ve net çağrıda bulunuyorum: Oyların çalındığına ilişkin görüntüler var dediniz. 81 milyon o görüntüleri merak ediyor. Açıklamazsan seni Türk milletine emanet ediyorum. Hakkından onlar gelecektir.İLGİLİ HABERLER