Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'MHP'nin 4 puanı İmamoğlu'na gitmiş'16.5.2019 08:53:45
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini değerlendirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da seçimi yenileme kararının seçmene anlatılamayacağını ifade ederek, “4 oy kullanıyorsunuz hepsi kabul biri şaibeli. Özellikle AK Parti seçmeninin vicdanında taşıyamayacağını düşünüyorum bu işi” dedi. Akşener ayrıca, "Benim sahadaki gözlemlerim 8.1 MHP’nin İstanbul’daki oyu, bunun 4 puanı  büyükşehirde Ekrem İmamoğlu’na gitmiş. Ben Ekrem Bey’e gideceğini düşünüyorum o kitlenin tekrar." şeklinde konuştu.

İstanbul'da tüm ilçelerin 16 Nisan, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerine katılım oranlarını  incelettirdiğini ifade eden Akşener, hem AKP hem de CHP’de sandığa gitmeyen seçmen bulunduğunu söyledi. Akşener, "Erdoğan anladığım kadarıyla kendi sandığa gitmeyen seçmenini götürmeye çalışacak. CHP de veya hepimiz de o seçmeni sandığa getirmeye çalışacağız" dedi.

31 Mart’ta MHP seçmeninden CHP-İyi Parti’nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu’na oy geldiğini de kaydeden Akşener, şöyle devam etti:

"Benim sahadaki gözlemlerim 8.1 MHP’nin İstanbul’daki oyu, bunun 4 puanı  büyükşehirde Ekrem İmamoğlu’na gitmiş. Bu seçmen bugün nasıl bir tavır gösterecek? Mesela Sayın Bahçeli’nin Abdullah Öcalan ile ilgili yaptığı açıklama, o seçmeni çok ciddi etkiler. Kendini ülkücü ya da MHP’li olarak tanımlayan insanların genelde bir itiraz kültürü var. Seçmeninden bahsediyorum. Onu nasıl taşıyacak, nasıl yapacak? Şöyle bir şey oluşuyor; 2015 7 Haziran seçimlerinde Tayyip Bey, meydan meydan Sayın Bahçeli’nin HDP için oy istediğini anlatmış; hep beraber avaz avaz bağırdık böyle bir şey olur mu diye. Bugün baktığınız zaman dün partili başkanlık sistemini raftan indirdi, bugün de çözüm sürecini, açılım sürecini raftan indirdi. Avukatlarının görüşmesinin bir sakıncasının bulunmadığına dair beyanat vererek. Bütün bunlara baktığınız zaman o dört puanın üzerine ne konacak, o dört puan nasıl bir tutum alacak? Ben Ekrem Bey’e gideceğini düşünüyorum o kitlenin tekrar."İLGİLİ HABERLER