Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Çarpıcı anket açıklandı: Kim daha mağdur?25.5.2019 21:53:08
Konsensus Araştırma Şirketi'nin yaptığı son ankete göre, Ekrem İmamoğlu'nun mağduriyet oranı yüzde 60 iken Binali Yıldırım'ın mağduriyet oranı yüzde 40 çıktı.


31 Mart yerel seçimlerinde Binali Yıldırım CHP'yi suçlayarak "Asıl mağdur benim" açıklamasında bulunmuştu.

Katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili yaptıkları anket sonucunu paylaşan Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, "Anket sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyet oranı yüzde 60 iken Binali Yıldırım’ın yüzde 40 olduğu ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Seçmende bir mağdur algısı var mı sorusuna yanıt veren Murat Sarı, “O algı çıkıyor. Seçmenin büyük bir kısmı Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının geç verildiğini düşünüyor. YSK’nın gerekçeli kararından önce seçmenin büyük bir kısmı seçimin yenilenmesini yanlış buluyor ve istemiyor. Bu yanlış bulanların içerisinde AK Partili seçmenler de var. Dolayısıyla bu durumlar Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyetini oluşturulan durumlar. Sayın Binali Yıldırım’ın da mağdur olduğunu düşünenler var ama Ekrem İmamoğlu’na nazaran daha düşük bir oranda. Anket sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyet oranı yüzde 60 iken Binali Yıldırım’ın yüzde 40 olduğu ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.İLGİLİ HABERLER