Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan'dan İmamoğlu seçmenini sandıktan uzak tutma operasyonu19.6.2019 20:09:03
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Valisinin açacağı bir davada yargının vereceği bir kararın Ekrem İmamoğlu'nun önünü kesebileceğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinden sonraki süreçte ön plana çıkmayan ve sessiz kalan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçme 5 gün kala sahaya indi. 

Ekrem İmamoğlu'nun Ordu valisi ile yaşadığı tartışmayı gündeme oturtan Erdoğan, İmamoğlu kazansa bile koltuğa oturturmayacağı algısı yaratmaya çalışıyor. 

Siyasi gözlemciler, Erdoğan'ın "nasıl olsa kazansa da mazbatayı vermezler" algısı yaratarak İmamoğlu'na oy verebilecek seçmeni sandıktan uzakk tutma operasyonu başlattığını ifade ediyorlar. 

Kral FM’de konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan,"İşi Ordu Valimiz yargıya götürmesi halinde ki götürecek, polislerimiz hakeza. Tabii bu konuda yargının vereceği kararı ben şu anda bilemem ama yargının vereceği karar bu işte (İmamoğlu’nun) önünü kesebilir" diye belirtti.

Erdoğan önceki gün de "CHP adayı bu milletin valisinden özür dilemedikçe bu makama oturamaz" demişti. 

Ekrem İmamoğlu: Milletin kararının karşısında duracak kişi henüz doğmadı

Ümraniye'de konuşan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "23 Haziran'da millet karar verecek millet karar verdikten sonra onun karşısında duracak kişi henüz doğmadı, yok öyle birisi. İşine baksın. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" dedi.

İLGİLİ HABERLER