Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya 'Diyarbakır' yanıtı8.9.2019 12:20:43
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili suçlamalarına yanıt vererek 'Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet sisteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim' dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarının satır başları şöyle;

Süleyman Soylu'ya Pejmürde yanıtı

-Devlet adamlığı diye bir tanımımız var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor.

-Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil.

Diyarbakır ziyareti

-Bu da bir polemik.

-Türkiye Cumhuriyeti'nin bir belediye binasına gittim ben. Türkiye Cumhuriyeti hukukun, adalet siteminin seçime girmesinde hiçbir sorun yoktur dediği kişiyi ziyaret ettim. HDP'ye Atatürk portresi hediye ettim. Türkiye'de yaşayan herkese ben istediğimi hediye ederim. Edemeyen utansın. Onlara da tavsiye ederim. Ben burda nasıl konuşuyorsam Diyarbakır'da da öyle konuşuyorum.

Yenikapı'ya gidecek mi?

-Ben o araçarla fotoğraf çektirmem. Utanıyorum ben bu israftan.

-İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

-16 milyon hemşerim daha iyisini hedeflesin.

-Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak.

-İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak.

 


İLGİLİ HABERLER