Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum"8.10.2019 11:19:00
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'yi tehdit eden ABD Başkanı Trump'a, İsmet İnönü'nün sözüyle yaıt verdi.

Partisinin grup toplantısında konuan Akşener, “Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum: Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır” şeklinde konuştu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

TELAŞ ETMEYİN

Hiç kimse telaş etmesin. Türkiye bu coğrafyaya yeni taşınmadı, devlet olmayı da Harvard’da öğrenmedi. Türkiye ve Türkiye’nin dostları, Trump’a, bu tehditlerin sonuçsuz kalacağını anlatacak yeterliliktedir. Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün ders niteliğindeki sözüyle Trump’a yanıt vermek istiyorum; ‘Yarın yeni bir dünya kurulur ve Türkiye oradaki yerini alır.’ Bu hep böyle olmuştur, böyle de olacaktır.

EN UYGUN CEVAP TERÖR KORİDORUNU YARMAKTIR

Buradan Sayın Erdoğan’a da seslenmek istiyorum. Bu hadsizliğe en net ve uygun cevap, Fırat’ın doğusuna girip terör koridorunu yarmaktır. Milletimin de bizim de beklentimiz budur. YPG/PYD/PKK’yı oradan atarak, orayı yararak, Trump’ın bu hadsiz sözlerini yüzüne vurmak zorundasınız… Güçlü bir Türkiye’nin temeli hukukun üstünlüğüdür. Bu, her medeniyetin, devletinve toplumun ayakta kalmasının temel şartıdır. Hukukun üstün olmadığı yerde teröristbaşı ekrana çıkar, selam yollar, şehit annesinin bağrı yanar.

GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Liyakat Türk medeniyetinin temelidir… Türkiye’de özellikle son dönemde bilimden ve liyakattan yana olanlar, Türkiye’de yaşama arzusundan kopuyor. Türkiye artık kendi bilim insanını ve aydınını yetiştirme zeminini kaybetmek üzere. Bunu kabul edemeyiz. Buradan gençlerimize seleniyorum, hepinize ihtiyacımız var. Türkiye varlık içinde yokluk çekiyor, çünkü üretemiyor. Bunun için istihdam yaratamıyor ve zenginleşemiyor. Her 4 geçten 1’i işsiz. İYİ Parti iktidarında üreten Türkiye’yi inşa edeceğiz. Türk milleti, yine iyi bir çıkış yakalayacaktır… Biz insanımıza güveniyoruz, sorun bugün Türkiye’yi yöneten kadrolardadır.İLGİLİ HABERLER