Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Temel Karamollaoğlu: 'Gelin Canlar Bir Olalım'3.11.2019 20:57:59
Saadet Partisi 7. Olağan Genel Kurulu, dün Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Oy kullanan 965 delegenin 962'sinin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan seçildi.

Genel kurula, SP’nin kurucu genel başkanı Recai Kutan ve eski Genel Başkan Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Salim Ensarioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile çok sayıda siyasetçi, sendika temsilcisi, çeşitli ülke temsilcileri katıldı.

‘Gelin canlar bir olalım’

Konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in “Zindandan Mehmed’e Mektup” adlı şiiri ile başlayan Karamollaoğlu, ardından Nâzım Hikmet’in “Davet” şiirinden bir bölüm okudu. Karamollaoğlu, “Munzur, Fırat, Kaz Dağları; Madımak, Roboski, Başbağlar; Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, liberale, sosyal demokratadır. Gelin canlar bir olalım” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Aldatıldım” söylemine atıfta bulunan Karamollaoğlu, “Bu salonda, ilk virajda veda edenler değil, ahde vefa gösterenler, aldatmayanlar, aldatılamayanlar var” ifadelerini kullandı. “AKP’nin miadını doldurduğunu, Türkiye’yi yorduğunu ve bitirdiğini” dile getiren Karamollaoğlu, “Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olmasına rağmen ne adaleti kalmıştır, ne de kalkınması” diye konuştu.

‘Sorun ırkçı yaklaşım’

“Kürt sorunu da huzur ve barış içinde, kan dökerek değil, ter ve dil dökerek, çözeceklerini” ileri süren Karamollaoğlu, “çözümün sadece güvenlik eksenli politikalarda aramanın meseleyi anlamamak olduğunu” iddia etti. “Sorunun millette değil, bu milleti bölmeye çalışan her türlü ırkçı yaklaşım ve politikalar olduğunu” savunan Karamollaoğlu, “bugüne kadar bu meselenin çözülememiş olmasının hak, adalet, ahlâk, ekonomi, eğitim, güvenlik gibi birçok alanda ortaya konan yanlış anlayış ve yapılan ihmallerin ortak sonucu” olduğunu belirtti. 

İdris Naim Şahin GİK’te

 AKP'nin kurucusu Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, partinin Genel İdare Kurulu (GİK) asil üyeleri arasında yer aldı.İLGİLİ HABERLER