Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

CHP'den Erdoğan'a videolu yanıt: Kim yalancı, kim hain?20.12.2019 20:23:50
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Tank Palet Fabrikası'yla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın farklı tarihlerde söylediği sözleri kıyaslayan bir video yayınladı.

CHP,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın farklı tarihlerdeki sözlerine ve OBÜS kaynağı yaparken ki görüntülerine yer verilen videoda 'kim yalancı, kim hain' soruları soruluyor.

Görüntülerde 21 Eylül 2019’da Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu için ‘Hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir’ ifadelerine yer veriliyor.

'ONLAR BU ÜLKEDE YAPILIYOR'

Paylaşılan videoda Erdoğan'ın 28 Ocak 2018'de "Ana muhalefetin başındaki zat bu ülkede artık bu devlet, bu hükümet ne yapıyor farkında değil ya. Ey Kemal efendi, şu OBÜS’ler var ya OBÜS’ler, Fırtına’lar var ya Fırtına’lar, onlar bu ülkede yapılıyor elamdülillah" ifadeleri yer alıyor. 

Daha sonra 15 Aralık 2019'da Erdoğan'ın, "Ama adamda yalan bu. Mesela Fırtına OBÜS’leri burada üretiliyor. Gene yalan. Yok böyle bir şey" sözlerin gösteriliyor.

Tank Palet Fabrikası’na asılı Erdoğan’ın OBÜS'lere kaynak yaptığı fotoğraflar da paylaşılıyor. 

Erdoğan, "Burası 25 yıllığına BMC’ye (İngilizce telaffuzuyla) kiralandı" ifadelerini kullanıyor. 

Hemen ardından, BMC'nin sahibi Ethem Sancak'ın "Devlet bana ‘burayı sana veriyorum, bana kira ver’ demiyor sözlerine yer veriliyor. 

 İLGİLİ HABERLER