Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu: Türkiye gazetecilerin yanında7.3.2020 18:37:00
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilere yönelik operasyonları ve tutuklama kararlarına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Libya’da ölen MİT görevlisinin cenaze töreniyle ilgili haber nedeniyle başlatılan soruşturma nedeniyle ODATV’den Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’un tutuklanması ile Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel’in tutuksuz yargılanma kararına tepki gösterdi.

Bütün aydın ve yurtseverlerin tutuklu gazetecilerin yanında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Hapisteki gazeteci arkadaşlarımız, yargılanan gazeteci arkadaşlarımız şunu çok iyi bilsinler; bütün Türkiye, bütün aydınlar, bütün yurtseverler onlarla birlikte. Onlar yarı açık cezaevinden, kapalı cezaevine geçtiler. Umarım kısa süre içinde Türkiye’de hukukun üstünlüğünü yeniden inşa edecek ve aydınlık bir Türkiye’yi hep beraber yeniden kuracağız” açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Özellikle de gazeteciler, aydınlar, avukatlar, yazarlar, çizerler, akademisyenler, hemen hemen herkes zor bir dönemi yaşıyor ama hiç kimse unutmasın, üstünlerin hukuku hiçbir zaman egemenliğini sürdürmemiştir. Biz hukukun üstünlüğünü her yerde, her ortamda savunacağız.”İLGİLİ HABERLER