Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Acı reçete, sadece halka yazıldı21.11.2020 12:20:08
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğini biliyoruz” açıklamasının ardından kamu bütçesinin idaresi dikkat çekti.

İhale pazarlık usulüyle Kolin'e

Sağlık Bakanlığı 950 yataklı Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımı için pazarlık usulüyle ihale düzenledi. İhaleyi Kolin İnşaat ile Zey Yapı Ortaklığı açık ihale yerine pazarlıkla aldı. Samsun Şehir Hastanesi ihalesi de 1 milyar 69 milyon TL ile Gürbağ Şirketi’nin.

83,7 milyar TL aktarıldı

Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında partisinin çalışmalarını anlatan AKP’li Aydemir, “Cenab-ı Hak da inayetiyle bize yöneliyor” dedi. Bakan Karaismailoğlu ise KÖİ yatırımları için tutarın 83,7 milyar TL aktarıldığını söyledi. 

Et ve Süt Kurumu kirası

Et ve Süt Kurumu’nun Ankara’daki Genel Müdürlük binasının aylık kirasının 293 bin TL olduğu öğrenildi. KİT Komisyonu’nda kirayı eleştiren CHP’li Tuncer, “Kurumun yıllık kirası 4 milyon TL’ye yaklaşıyor. Bu para kimlere ödeniyor?” diye sordu.

Makamda maç keyfi

Bakan, müsteşar ve danışman odalarındaki televizyonlara “süper lig”, “film” ve “şampiyonlar” paketleri satın alındı. Bakanlık, bu paketlerin görev alanları ile ilgili olduğu ve televizyonların bulunduğu odalarda misafir ağırlandığını savundu.İLGİLİ HABERLER