Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

TRT spikeri Ermenilerle ilgili sözleri için özür diledi14.4.2017 18:49:42
TRT spikeri Alper Bakırcıgil, Lyon -Beşiktaş maçı öncesi çıkan olayları Ermenilerle ilişkilendiren sözleri dolayısıyla özür dilemek zorunda kaldı


Beşiktaş’ın Lyon’a 2-1 mağlup olduğu Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçının öncesinde yaşanan olayları aktarırken bölgede Ermenilerin yoğun olarak yaşadığını söyleyen TRT spikeri Alper Bakırcıgil, tepki çeken bu yorumu nedeniyle özür diledi.

TRT Spor canlı yayınında Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Gültiken’le birlikte statta yaşananları anlatan Bakırcıgil, olaylarla ilgili “Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olduğu, dolayısıyla Türk taraftarlara karşı provokasyonların olabileceği çok açık bir şekilde dile getiriliyordu” dedi.

Gültiken ise,“Ermeni vatandaşlarımızın tamamını bu işin içine sokmayalım. Ermeni cemaati Beşiktaş’ı çok seven bir topluluktur. Beşiktaş’a gönül vermiş binlerce insan tanıyorum. Taraftarların içinde olayı terörize etmek isteyen yapılar olabilir” ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada bu yorumu nedeniyle özür dileyen Bakırcıgil, ‘yanlış anlaşıldığını’ savundu. İLGİLİ HABERLER