Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Fatih Terim, istifa etmemiş, görevden alınmış...27.7.2017 12:34:14
ürkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in görevinden ayrılmasının perde arkası bilgileri ortaya çıktı. Terim’in görevden alındığı, tebligatın da Federasyon yöneticisi Ali Dürüst tarafından yapıldığı öne sürüldü.

DHA’nın kulis haberine göre, Terim’in görevden alınma süreci şöyle işledi:

26 Temmuz sabahı Riva’da beklenmeyen bir hareketlilik vardı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 2. Başkan Servet Yardımcı, Ali Dürüst ve Cengiz Zülfikaroğlu sabah ile öğle saatleri arasında bir araya geldiler. Kısa süren toplantıda, Terim’in görevden alınması ve bildirimin Ali Dürüst tarafından yapılması kararlaştırıldı.

Bu sırada Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 1. Yardımcı Mehmet Özdilek, 2. Yardımcı Levent Şahin ve henüz Genç Milli Takımlar Sorumlusu olarak göreve getirilen Tolunay Kafkas odaya kapanmış, 2 Eylül’deki Ukrayna ve 5 Eylül’deki Hırvatistan maçının planlama şeması üzerinde çalışmaktadırlar.

Terim, Özdilek’e döner, “Sen önce Fransa’daki maçı izleyeceksin, sonra 5 Ağustos’ta Dortmund-Bayern Münih, ardından 6 Ağustos’ta Samsun’da oynanacak Beşiktaş-Konyaspor maçına gidip izlenimleri getireceksin” der. Sonra yine Ukrayna ile Hırvatistan maçı sohbetine geçilir. Şemaya neyin nasıl olacağı bir yandan işlenmektedir.

Fırsat bulduğunda bir ara (25 Temmuz) MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Doğan Haber Ajansı’na verdiği röportajın bir bölümünde kendisini eleştiren sözleri için de bir süre görüşür. Zira Sancaklı, Terim’i “Ünü dünyaya yayılmış çok başarılı bir hoca” olarak tarif etse de, Alaçatı baskını sırasındaki tavrının yanlışlığını ifade etmiştir.

‘EYVAH ALİ BEY GELDİYSE…’

Saatler öğleden sonraya varmıştır. Birden binadan içeri Ali Dürüst’ün geldiği haberi yayılır. Ve hemen bu ismin üzerinde kısa yorumlar yapılır odadakiler tarafından. “Eyvah, Ali bey geldiyse mutlaka bir şey vardır” der Terim ve yardımcıları. Çok geçmeden hoca odadan dışarı çıkar ve az sonra içeri girer.

“Gelin bakalım arkadaşlar. Durum budur. Paniğe gerek yok” der Terim. Aynı zamanda da sekreteryaya haber verip avukatlarını Levent’e çağırır!! Az önce yapılanma toplantısından, iş 20 dakika içinde vedaya dönmüştür! Terim, Levent Şahin ve Mehmet Özdilek’e döner, “İkinizin kalmasını istiyorum. Bunun böyle gerçekleşmesi daha hayırlı olacak” der. Aynı cümleyi daha sonra TFF Başkanı Yıldırım Demirören de bu ismi karşısına alıp teyit eder. Diğerleri için bir şey denmez. Yani kimler için; Hande Demirtaş, Bülent Bayraktar, TFF Milli Takımlar Tesisler Koordinatörü Fahri Yılmaz ve Fatih İbra. A Milli Takım İdari Sorumlusu Şükrü Hanedar ise daha önce görevi bırakmıştır. Hatta onun için, Fransa-2016’da Hırvatistan maçı sırasında yedek kulübesine Atatürk posteri koyduğundan gönderildi yorumları yapılır.

Terim kendisi ayrılsaydı 1.450 bin euroyu tazminat olarak ödeyecekti. Ancak şimdi görevden alındığı için 4.5 milyon euro tazminat alacak.İLGİLİ HABERLER