Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

IŞİD'den Dünya Kupası tehdidi25.10.2017 12:10:44
IŞİD terör örgütü yandaşları Rusya'da yapılacak 2018 Dünya Kupası'nda stadyumları havaya uçurmakla tehdit etmeye başladı.
Sosyal medyadan IŞİD yandaşlarına ait hesaplarda son günlerde sık sık Dünya Kupası'na yönelik tehdit posterleri yayınlanmaya başladı. Son günlerde sosyal medyada yayılan bir posterde IŞİD, Messi’yi kan ağlarken gösteren bir fotoğraf kullanıyor.Arjantinli yıldızı demir parmaklıklar arkasında gösteren posterde ‘Sözlüğünde başarısızlık olmayan bir devletle savaşıyorsunuz’ yazıyor.

Bir başka posterde ise yanındaki patlayıcılarla Rusya’daki bir futbol stadyumunun yanında bekleyen IŞİD teröristi görülüyor. Posterde de ‘Mücahid’in ateşi sizi yakacak… Bekleyin’ yazıyor.

Rusya’da 2018 Haziran ve Temmuz aylarında 11 şehirde yapılacak Dünya Kupası’na yönelik tehditler bununla da sınırlı değil.Bir başka posterde ‘Rusya’ya geliyoruz’ yazıyor. Bir posterde ise Dünya Kupası logosu ve bir bomba resmedildi. IŞİD’in Rusya’yı hedef almasının ana nedeni olarak Rusya’nın Suriye’de Esad yönetimine destek çıkması ve IŞİD’li teröristlere yönelik hava saldırıları düzenlemesi gösteriliyor.

İLGİLİ HABERLER