Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Fenerbahçe'de yeni dönem...Koç fark attı3.6.2018 20:42:50
Fenerbahçe Spor Kulübü yeni yönetimini seçti. Mevcut Başkan Aziz Yıldırım, 4 bin 644 oy alırken; Ali Koç 16 bin 92 oyla başkan seçildi.

Fenerbahçe Spor Kulubü, tarihi seçimlerinden birini gerçekleştirdi. Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Başkan adayı Ali Koç yarıştı.

Dün gerçekleşen Genel Kurul'un 1. günü gergin başlamış, Yıldırım ve Koç'un karşılıklı söz atışmalarına sahne olmuştu. Bugün Genel Kurul'un ikinci gününde ise, saat 10 itibariyle oy verme işlemi başladı. 20 bini aşkın üye, 38 sandıkta 37. başkanını seçti.

Seçimde oy kullanımı tamamlandı ve sandıklar kapatıldı. Yapılan sayımlara göre Ali Koç'un başkanlığı kesinleşti. Ali Koç'un büyük bir farkla başkan seçildiği açıklandı.

Divan Başkanı Vefa Küçük’ün açıkladığı resmi sonuçlara göre Ali Koç 20 bin 735 geçerli oyun 16 bin 92’sini alarak resmen başkan ilan edildi. Eski BaşkanAziz Yıldırım 4 bin 644 oy aldı ve 20 yıllık başkanlık koltuğunu bıraktı.

Teşekkür konuşması yapan Koç, "Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik. Aynaya baktığımız zaman kendimizi sorgulayacağımız bir ilişkiye girmedik" dedi. 

Koç, Sizin ümidiniz umudunuz olmaktan iftihar ediyorum. Bu sevgi, bu inanç, bu güven az insana nasip olacak bir şey” ifadelerini kullanırken seçimi kaybeden Aziz Yıldırım ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım için “Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı” diyen Ali Koç “En büyük kahramanlığını da 3 Temmuz’da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır” şeklinde konuştu.

İşte Ali Koç’un seçim zaferi sonrasındaki ilk sözleri;

ALİ KOÇ: Öncelikle seçimli genel kurul neticesi hepimize hayırlı uğurlu olsuın. Nereden başlayacağımı ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Dereyi görmeden paçaları sıvayan bir insan değilim. Arkadaşlarla yemeğe gidelim istedik, yer bulamadık. O kadar plansızız. Ben size teşekkür ederim, sizi tebrik ederim. Tebrik edecek o kadar çok insan var ki. Ben sadece bu başarının vitriniyim. Bu yolda hep inandım, ve ne dedim? Kim kazanırsa büyük farkla kazanacak dedim. Çünkü siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki bu yolculukta, çok emindik kendimizden. Ama acaba bir şeyi yanlış mı görüyoruz, kongreler farklıdır dedik. Bu sevgi, bu inanç, bu güven az insana nasip olacak bir şey.

“NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM”

Bu yolda kimeye biat etmedik. Kimseden menfaat beklemedik. Bu kadar organik olabilirdi bir kampanya. Niye biliyor musunuz? Sizin sayenizde. Bana dediler ki, kongreler başkadır, sokak başkadır. Her zaman olur mu öyle şey dedim. Fenerbahçe taraftarının resmi temsilcileridir kongre üyeleri. Ben de bu inançla gittiğim her yerde belki de bazı kongre üyelerimizi üzmek pahasına, herkes yolcu, taraftar hancıdır dedim. Ben de bir taraftarım dedim. Bugün çok duygu yüklüyüm. Ne diyeceğimi tam bilemiyorum. Teşekküre başlasam sahura kadar burada kalırız. Bu sizin eseriniz. Bir dakika bir kez sizleri utandıracak mahcup edecek bir şey yapmamak için ben ve arkadaşlarım bu yolda saygıda sevgide kusur etmemek için camiaya layık olabilmek için çok titiz davrandık. İtinayla davrandık. Küçük bir ekibimiz vardı. Başardıklarımıza baktığınızda bu kadar az insanla mı yaptınız dersiniz. Ama hayır sizlerle yaptık. Biz sadece aracı olduk sizlere.

İşte bilinmeyen yönleriyle Fenerbahçe`nin yeni başkanı Ali KoçFenerbahçe başkan seçimleri büyük heyecanla devam ediyor. Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç karısı ile birlikte oy kullanmaya geldi. Medya karşısına pek çıkmayı tercih etmeye Ali Koç'un eşi oy vermek için stattaydı. Peki, Ali Koç ve eşi kim? İşte, Ali Koç'un karısı, ailesi ve hakkında merak edilenler...İlgili Haberi Oku

“MİNİMUM HATA YAPTIYSAK ONUN SAYESİNDEDİR”

Bu yola çıkarken Burhan Karaçam’a var mısın, dedim sonuna kadar varım dedi. Ancak onu hiç görmediniz. Onun ofisinde toplanıyorduk bu işi nasıl döndürürüz diye. sonra Semih Özsoy ile biz yönetim kurulundaydık. Çok haşır neşir de değildik. Ta ki 3 Temmuz’u yaşayana kadar. Orada farklı bir dostluğumuz oldu. Bu süreçte minimum hata yaptıysak onun sayesindedir. Aba altından sopa göstermek için iyilik adına bilgi verenler de oldu. Ama korkacağımız hiçbir şey yoktu. Burada hem Burhan abiye, hem de her adımımda yanımda olan Semih Özsoy’a teşekkür etmek istiyorum

“BENİM YÜZÜMDEN İŞLERİNDEN OLDULAR”

Bu arkadaşlarla yola çıktık “Tam Zamanı Şimdi” sloganını onlar buldu. Sizlerle iletişim yapmamızı bu arkadaşlar sayesinde yönetebildik. Ona göre stratejilerimizi yaptık. Kendimiz inandık ama her zaman mütevazı davrandık. Cavit bütün bizim videolarımızı yaptı. Övgü ile Burcu ben kulüpteyken beraber çalıştık. Benim yüzümden işlerinden oldular. İyi ki oldular. Bana destek oldular. Bu arkadaşlar UNIFEB’den. Fenerbahçe’nin aydınlık geleceği olan UNIFEB’den. Bu arkadaş sosyal medya makinesi gibi çalıştı. İnanamadım 23’müş. Can Gebetaş benimle 1907, UNIFEB hep beraber oldu. Zeynep’le eşiyle bir Manchester deplasmanında tanışmıştık. Başka arkadaşlarımız da var. Bir başarı varsa sizin arzularınızı yerine getirmek de bu arkadaşlar sayesinde oldu.

“BİLMEDİĞİNİZ O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ…”

Sizin ümidiniz umudunuz olmaktan iftihar ediyorum. Çünkü dışarıdaki arkadaşlarla terastan iletişime geçtim. İçeri geldiler ama icraatın başında değilim henüz. O yüzden onların arzularını yerine getirmedim. Çıktığımız bu dikenli yolda bize yerini, iş yerini açanlardan her anlamda bizi sahiplenenler ve bize yoldaş olanlar Allah hepinizden razı olsun. Çünkü çok şeyle mücadele ettik. Bilmediğiniz o kadar çok şey var ki. Kuyruğu dik tutmak sizin sayenizde oldu. Burada keşke şampiyonluk kutluyor olsaydık. Keşke dışarıdan gelen şeyler şampiyonluk kutlamanın sesleri olsaydı. Ama inşallah o günler de gelecek. O günleri de hep beraber göreceğiz. Burada en büyük teşekkür de aileme. Belki onlar mutfakta değildiler ama benim bangır bangır yola çıkmama, dönüşü olmayan yola çıkmama, her türlü riske, iftiraya göğüs germemde yanımda oldular. Bugün dediler ki, kaybetsen de üzülme. Allah en hayırlısını verdi. Allah verdi, doğrunun yanında oldu.

“BAYRAKLARI ÇIKARMAYA HAZIR OLUN”

Siz de milyonların vitrinisiniz. Ben sonucuyum, siz buradasınız ve bir parçasısınız. Esas yolculuk şimdi başlıyor. Çok zor bir yolculuğa hep beraber çıkıyoruz. Biliyorum beklentiniz çok yüksek. Ama nasıl yanımda durdunuz ve bizi hep inandırdınız bu noktaya getirdiniz, bundan sonra da Fenerbahçemiz için ancak hep beraber başarabiliriz. Herkesin çorbada tuzu olacak. Elimizde sihirli değnek yok. Ben ve arkadaşlarım hayallerinizi ve hayallerimizi gerçekleştirecek iklimi size sunacağız. Ve hep beraber bunu gerçekleştireceğiz. Bayrakları çıkarmaya hazır olun. Eski özünüze dönmeye hazır olun. Mutlu olmaya, gurur duymaya, övünmeye hazır olun. Allah hepinizden razı olsun”

“AZİZ YILDIRIM OLMASAYDI BEN OLMAZDIM”

Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı. Bir sözüm de başkanımız sayın Aziz Yıldırım’a. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada  olmazdım. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı Semih Özsoy burada olmazdı, bu stat olmazdı. Türkiye’deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. Göreceksiniz yakın zamanda Türkiye’de müthiş basketbol salonları olacak. O olmasaydı, bizim salonumuz da olmazdı. Başkanımız Aziz Yıldırım olmasaydı amatör sporlar bu kadar gelişmezdi. Fenerbahçe girdikçe, bütün rakiplerimiz girdi. Basketbolda, kürekte, atletizmde. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardı. Bu bilançonun sonucunda tek bir netice vardır. Başkanımızın Fenerbahçe’ye kattığı her şeyle efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir. Ancak en büyük kahramanlığını da 3 Temmuz’da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır. Bazı yönetici arkadaşlarımız, direkt hedef alınmıştır. 12 Mayıs’ta burada neler yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Resmen taraftarımıza tuzak kuruldu. Sahaya inmesi istendi. Bütün bize karşı olan güçlerin en güçlü olduğu anda, bizim en zayıf olduğumuz anda dimdik ayakta durdu. Bu işten çok darbe yedik. O zaman söylemiştim esas etkilerini 5-6 sene sonra göreceğiz diye. Sonra yorulduk, bıkkınlık geldi. Ama yorulmaya hakkımız yok. Hak ettiğimiz maddi zararlar tazmin edilene kadar hepimiz dimdik duracağız. Sanki 4 Temmuz’daymışız gibi. Aynen öyle Fener’le kimse başa çıkamaz. Aziz Yıldırım bu mücadelenin liderliğini yapmaya devam edecektir.

“MUSTAFA KEMAL’İN YOLUNDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ama yargıdan bize ters bir sonuç çıkarsa, bu camiayı bir daha test ederlerse o zaman size yine ihtiyacımız olacak. Biz bir bütün aileyiz. Mustafa Kemal’in yolunda yürümeye devam edeceğiz. Atamız Fenerbahçeli. Evet Fenerbahçe’ye çok yakındı tarihte. Ama onun kimi tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli. Hepinizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyorum. Bir hayali gerçeğe dönüştürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayın Vefa Küçük’e de, onunla da ayrı gayrı düştük ama elinden geldiğince doğru bildiğini yaptı. Burası adil bir ortama ulaştıysa sayesinde olmuştur. Sizin sesiniz, sizin gözünüz olarak sizi temsil etmeye devam edeceğim.

 İLGİLİ HABERLER