Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Ronaldo transferine isyan eden işçiler greve çıkıyor11.7.2018 16:24:17
Juventus'un Real Madrid'in yıldızı Portekizli oyuncu Ronaldo'yu transfer etmesi sonrasında FIAT işçileri isyan etti.

Ronaldo'nun 112 milyon euro karşılığında transfer olmasına isyan eden işçiler grev kararı aldı.

Transfere sponsor olan FIAT işçileri 15-17 Temmuz tarihleri arasında greve çıkacaklarını ilan etti.

Şirketin bir futbolcu transferi için bu kadar çok para harcamasını 'kabul edilemez' olarak niteleyen işçiler bir açıklama yapara şu ifadeleri kullandı:

"Zamanın zor olduğu, sosyal güvenlik ağlarına başvurmamız gerektiği, yeni modellerin piyasaya sürülmesini beklememiz gerektiği söylendi. İşçiler ve aileleri daha çok kemerlerini sıkarken şirket bir insan kaynağına bir sürü para yatırdı. Şirket sadece bir insanı zenginleştirmek yerine binlerce insanın geleceğini garnti eden araba modellerine yatırım yapmalı. Çalışanlarının çıkarlarına öncelik veren, onları koruyan bir şirket anlayışı olmalı. Bu nedenlerden ötürü 15 ve 17 Temmuz tarihleri arasında grev yapacağız."

Napoli yakınlarındaki fabrikada çalışanlardan Gerardo Giannone ise, “Bu utanç verici. Önce Higuain şimdi Ronaldo… Biz fabrika çalışanlarına 10 yıldır zam yapılmıyor. Ona ödenecek para işçilere dağıtılsa bir kişiye aylık 200 Euro artı rakam düşüyor. Yönetim ise 26.5 milyon Euro'su Juventus'a olmak üzere 126 milyon Euro'yu sponsorlara dağıtıyor” diyerek tepkisini dile getirdi. İLGİLİ HABERLER