Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Avrupa'nın köklü kulübünde taraftar tribünde 'kadın' istemiyor!20.08.2018 15:25:35
İtalya'nın Serie A ekiplerinden Lazio taraftarları, Napoli ile kendi sahası Roma Olimpiyat Stadyumu'nda oynadığı maç öncesi tribünlerdeki sandalyelere el ilanları bırakarak kadınları tribünlerde istemedikleri mesajını verdi.

Fanatik taraftar grubunun el ilanlarında "Curva Nord" adı verilen kuzey tribününe kadınların girmesine karşı oldukları belirtiliyor.

"Curva Nord bizim için kutsal bir alan. Yazılı olmayan kuralların işlediği bir yer. Kadınlar, eşler ve sevgililer burada hoş karşılanmıyor. Onları tribünün 10. sırasının gerisine oturmaya çağırıyoruz." ifadelerinin yer aldığı ilan, "stadyumu romantik bir randevuya alternatif olarak seçenleri diğer tribünlere gitmeye davet ediyoruz" diyor.

Lazio taraftarları geçen sene de ırkçı tezahüratları nedeniyle adından söz ettirmişti. Fanatik taraftarlar Roma takımıyla oynadıkları derbi maçında Yahudi Soykırımı'nın simgelerinden Anne Frank'a fotomontajla Roma forması giydirmiş, Yahudi düşmanı tezahüratlar savurmuştu.

Olayın ardından 50 bin Euro para cezasna çarptırılan Lazio Futbol takımı her yıl 200 taraftarını Auschwitz Toplama Kampı'na götürme kararı almıştı.İLGİLİ HABERLER