Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Ali Koç: Tahminimizden çok daha olumsuz bir tablo var10.10.2018 14:31:59
Fenerbahçe TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç," Tahminimizden çok daha olumsuz bir tablo var. Hocamız, sportif direktörümüz, yönetimimiz, takımımız, pek çok şey eleştiriliyor. Bunu da anlayışla karşılıyorum" dedi.

Taraftarın son haftalarda yaptığı protestoyu da eleştiren Koç, oyuncuların maç bitmeden yuhalanmasının takıma sadece zarar vereceğini ve taraftarın oyunculara başarılı olabilecekleri bir ortam sunması gerektiğini söyledi.

Ali Koç, katıldığı programda Fenerbahçe'nin Sivasspor maçına yeni bir forma sponsoruyla çıkacağını da açıkladı.

Koç'un açıklamaları şöyle: 

- "Tahminimizin çok ötesinde olumsuz bir tablo var. Köklü değişim dedik, büyük hayaller dedik. Bunların içinde riskler var, sancılar var, engeller var. Baktığımız zaman puan tablosunda olunmaması gereken bir durumdayız."

- "3 maç var ki top bir kez kalemize gelmiş ve gol olmuş. Biz o 3 maçtan 6-7 puan çıkarsak bugün başka şeyler konuşuyor olacaktık. Yeniden yapılanma hedeflerimiz doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. 11 transfer yaptık; hem gençleştirme oldu hem de ücretlerde düşüş oldu."

- "Giuliano ve Josef, hocamızın satılmasını istemediği oyunculardı ama aldığımız teklifleri kabul etmemek sorumsuzluk olurdu. 25 milyonluk satış yapıp 11-12 milyona hem yeni takım kurup hem de yaş ortalamasını düşürmek kolay değil.

- "Sivasspor maçına yeni sponsorla çıkacağız. Kaynaklar yaratmamıza rağmen hala Mart ayından sonra nasıl döneceğini göremiyoruz. Biz günü kurtarmak için gelmedik. Aşmamız gereken çok engel var."

- "4 senedir başarı yok, bu sene belki bundan dolayı kızgınlık birikmiş olabilir. Ama unutmayalım ki başka Fenerbahçe yok. Tepki gösterecekseniz de maç sonunu bekleyin. Takım mücadele ettikten sonra yuhalamak, gireni ya da çıkanı ıslıklamak kabul edemediğim şeyler.

- "Buffon hayatımda unutamadığım 3 stat var, biri Fenerbahçe'nin stadı diyor. 20 dakika hiçbir şey anlayamadım diyor. Kenetlenelim ve o günlere geri dönelim."

- "Ersun Yanal hoca bizim planlarımızda yok. Dün olmadı, bugün de yok, yarın da olmayacak."

- "Kendisiyle ne konuştuk ne de konuşmayı planlıyoruz. Sizden ricam, bu sevdaya son verin."

- "Biz kadro dışıların nedenini bilerek açıklamadık. Bekledik ki görelim kim nasıl davranacak ve konuyu nereye çekecekler, kimler sızacaklar. Kim dost, kim düşman gördük. Şimdi söz sırası bize geldi."

- "Erwin Koeman'ın göreve gelişi sonrası Turgay Altay'ın görevlerinin bir kısmı aktarılıyor. Bunun ardından yardımcı antrenörlerin teknik ekibe yardımı düşüyor. İsteksizlik oluyor ve kötü sonuçlar başlıyor. Sorumluluktan kaçmaya, umursamaz tavırlar göstermeye başlıyorlar."

- "Oyuncular maçlardan sonra yorgun olduklarını bu kişilere bildiriyorlar ve daha sonra bunun teknik direktöre iletilmediği ortaya çıkıyor. Araştırmalar sonra dayanıklılık testlerinin yanlış yapıldığı ortaya çıkıyor. Bunların ciddi sakatlıklar yaratabileceği orta çıkıyor." 

- "Beşiktaş maçından önce takımın motivasyonunu düşürmek için ciddi çaba sarf ediliyor. Hatta bu maç içine kadar taşınıyor. Salona bir halı seriliyor. Bu halının ne olduğu sorulunca bir arkadaş 'Bugün hoca yenilecek ve cenazesini halıya saracağız' cevabı veriyor."

- "Spartak Trnava maçından önce ise 'safınızı seçin' sözleri söyleniyor. Turgay Altay ise oyunculara, hocanın görevine son verildiğini söylüyor. 'Cenazeyi bu sefer kesin kaldırıyoruz' diyorlar. Maçı kazanınca da 'Fenerliler yüzünüz gülüyor, maçı kazandınız ya' deniliyor."

- "Bu hocaların 28 Haziran'dan itibaren idman programları, idman performans verileri, idmanlarla ilgili tüm görüntüler, tüm maç istatistikleri ve raporlarını dışarıya sızdırdıkları ortaya çıktı."

- "Bilgisayarlarını incelediğimizde sızmaların olduğunu görüyoruz. Özel bilginiz sızdıktan sonra her yere gidebilir. Geçen senenin tüm performans dataları silinmiş. Niye silindi dediğimiz zaman 'Yeterli hafıza yoktu' diyorlar."

İLGİLİ HABERLER