Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Yılmaz Erdoğan kızıyla yemek programı yapacak!13.5.2017 18:09:36
Yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan, kızı Berfin Erdoğan'la birlikte yemek programı yapacak.

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu'nun bugünkü yazısıyla aktardığı gezi yemek programının adı ise "Yol Güzel" olacak.

İşte, Eyüboğlu'nun bugünkü yazısının ilgili bölümü:

"Yakında FOX’ta başlayacak “Deli Gönül” dizisi için gittiğim Hatay’ı gezerken önce Yılmaz Erdoğan’ın 11 Mayıs’ta şehirde sahneleyeceği “Münaşaka”nın afişlerini gördüm.

Çarşıda dolaşırken BKM ekibinden Koray Köse’yle karşılaştım. Köse, Erdoğan’ın gösteriden bir gece önce Antakya’ya geleceğini, akşama şehrin meşhur kebapçılarından birinde kızı Berfin’le hazırladıkları TV programı için çekim yapacaklarını söyledi.

Köse, restoran aramaya gitti, biz Antakya’nın en meşhur künefecisine... “Deli Gönül”ün başrol oyuncuları Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay, afiyetle yedikleri künefeyi övdükçe övdü. Ona rağmen ucundan tadına bakayım demedim.

‘Organize İşler 2’nin senaryosu tamam!

Akşam yemeği için çarşıdaki Konak Restoran’a gittik. Setin üstündeki masanın etrafında kameraları görünce sordum: Yan masadaki kameralar niye? Meğer baba - kız, Hatay mutfağının lezzetlerini tatmak için aynı restoranı seçmiş.

Çok geçmeden kızı Berfin’le restorana gelen Erdoğan’la ayaküstü sohbet ettik. Erdoğan’a önce, “Organize İşler 2” filminin senaryosunu bitirip bitirmediğini sordum. “Senaryo tamam” diyen Erdoğan’dan “Yol Güzel” programı hakkında da bilgi aldım.

“Münaşaka”yla çıktığı Anadolu turnesinin yol hikâyelerini, gittiği şehirlerin lezzetlerini yansıtan bir program çektiklerini söyleyen Erdoğan, “Varmak değil, yol güzel felsefesiyle çekimler yapıyoruz. Sonbaharda turne bitince çektiklerimizi kurgulayıp, bir kanala vereceğiz. Birkaç güne kadar da belli olacak kanal” dedi.

Erdoğan, kalemi sağlam bir mizahçı... Berfin Erdoğan, gittikleri şehirlere özgü yemeklerin mutfağına girip, hazırlanışlarını da çekiyor. Çünkü Berfin, okullu bir aşçı... O nedenle baba - kızın “Yol Güzel”i ilgi çekecek bir yapım olabilir."İLGİLİ HABERLER