Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Yıkıma direnen orangutan kameralara böyle yansıdı...6.6.2018 17:05:39
Endonezya'nın Batı Kalimantan bölgesinde bir orangutan yaşadığı ormandaki ağaçları yıkan buldozere tepki gösterirken görünütülendi.

Uluslararası Hayvan Kurtarma Örgütü'nün yayımlandığı görüntülerde bir orangutan, Endonezya'nın Batı Kalimantan bölgesindeki ormanda ağaçları yıkan iş makinesine direnirken görüntülendi.

İşçilerce kovalanan orangutan yaşam alanını yıkan makineye karşı etkili olamayarak trajik şekilde yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı.

 

'ENDONEZYA HÜKÜMETİ İÇİN BÜYÜK BİR UTANÇ'

Greenpeace'in raporuna göre Borneo orangutanlarının soylarını sürdürebilmesi için Sungai Putri ormanının korunması elzem.

Greenpeace Endonezya'dan Ratri Kusumohartono "Bu Sungai Putri'yi koruma sözü vermiş olan Endonezya hükümeti için büyük bir utanç. Bir yılı aşkın süre önce hükümet ormanın ve turbalık alanların tahrip edilmesinin durdurulması emrini verdi ancak iş makineleri hala yerinde ve şimdi elektrikli testereler geriye kalan işi tamamlıyor. Hükümet buna izin veremez. Hükümet ilgili yasayı onaylamalı ve bu güzel ve önemli ormanın tamamen korunmasını garanti altına almalı" dedi.

 İLGİLİ HABERLER